Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 20:28 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Hükümet Konağına Son Noktayı Koydular
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü hmet Dilsiz Kırşehir'e gelerek Vali İbrahim Akın ile birlikte yapımı tartışma konusu olan ''Hükümet Konağı'' inşaatını inceleyerek açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir Hükümet Konağına Son Noktayı Koydular

İncelemesi sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, yıkılan Hükümet Konağı’nın yerine yenisinin yapılması planlanarak 2017 yılında inşaatına başlanmıştır. Yeni yapılacak hükümet konağında mevcut Valilik binamızdaki iç birimlerin yanı sıra Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Göç İdaresi Müdürlüğü, Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü, Ticaret Müdürlüğü ile Sanayi ve Teknoloji Müdürlüklerinin yer alması planlanmıştır.

 

 

Ancak bu kurumların büyük bir bölümünün, tahsis edilen bir binada hizmet vermeye başladığı göz önüne alınarak, yapılan yeni bir değerlendirme neticesinde, buranın hem Kırşehirlilere hem de öğrencilerimize hizmet verecek şekilde planlanması kararlaştırılmıştır. Neticede, İçişleri Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız arasında imzalanan protokol gereğince Hükümet Konağı olarak yapımına başlanan inşaatın yükseköğrenim öğrencilerine yönelik bir yurt olarak tamamlanması kararlaştırılmıştır. Bu doğrultuda Gençlik ve Spor Bakanlığımızca gerekli proje çalışmaları yapılmıştır. Projenin en kısa sürede hayata geçirilmesini hedeflemekteyiz.” dedi.

 

300 YATAKLI ÖĞRENCİ YURDU OLACAK

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü  Ahmet Dilsiz de konu ile ilgili yaptığı açıklamada, otel konforunda hizmet verecek olan öğrenci yurdunun bodrum, zemin + 5 kat olmak üzere inşa edileceğini söyledi.

 

 

300 öğrenci kapasiteli yurdun, konumu itibariyle şehrin mimari yapısına uygun şekilde projelendirildiğini ifade eden Dilsiz, “İçerisinde geleneksel dokunuşlar barındırarak modern bir mimariye sahip olacak bu yapının, şehrin prestiji açısından önemli bir yere sahip olacağını düşünüyoruz. Giriş katından itibaren kitap kafe, konferans salonu, gençlik merkezi, çok amaçlı salon gibi gençlerimize ve vatandaşlarımıza 7/24 saat esasına göre hizmet verecek üniteler olacaktır. Ayrıca öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını giderecek kısımlar yer alacaktır.

 

 

7 Nisan 2021 tarihinde, önceki projeye sadık kalınarak mevcut imar planı ve imar mevzuatına uygun olarak hazırlanan projeye yeni yapı ruhsatı verilmesi için Kırşehir Belediye Başkanlığına başvuru yapılmıştır. Yapı ruhsatı verildiği andan itibaren inşaat çalışmalarına hız kazandırılarak kısa sürede inşaat tamamlanacak, tüm Kırşehirli hemşehrilerimize ve öğrencilerimize çok amaçlı olarak hizmet verecek bir tesis kazandırılacaktır.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir hükümet konağı
Yorumlar
Haber Yazılımı