Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 11:04 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Hayvan Pazarı Yeniden Açıldı
Kırşehir Ticaret Borsası canlı hayvan pazarının yeniden açılmaya başlandığı bildirildi.
DİĞER Haberi
Kırşehir Hayvan Pazarı Yeniden Açıldı

Ticaret Borsasından yapılan yazılı açıklamada, canlı hayvan pazarı ve beraberindeki pazar park yerinin koronavirüs tedbirleri kapsamında gününün değiştirildiği anımsatıldı.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması nedeniyle hafta içi açılan hayvan pazarının, kısıtlamalarda yapılan değişiklikle yeniden eski gününde hizmet vereceği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kırşehir'in hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan iller arasında olması nedeni ile hafta içi çarşamba açık olan canlı hayvan pazarı, yeniden pazar günleri de açılmaya başlanmıştır. Uygulama bugün itibarıyla başlamıştır. Artık çarşamba ve pazar günleri hizmet verecek canlı hayvan pazarına gelen satıcı ve alıcıların, mutlak surette salgın kurallarına uymaları, satıcıların hayvanların sağlık raporlarının mutlaka yanlarında bulundurmaları, kulak küpelerinin olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde canlı hayvan pazarlarına girişleri engellenecektir. Vatandaşlarımızdan gerekli hassasiyeti göstermelerini istiyoruz."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, hayvan pazarı
Yorumlar
Haber Yazılımı