Haber Detayı
17 Eylül 2021 - Cuma 18:08 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 5 Yeni Fizyoterapist Göreve Başladı
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 5 yeni fizyoterapistin göreve başladığı bildirildi.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde 5 Yeni Fizyoterapist Göreve Başladı

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ahi Evran Üniversitesi Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi (JEOKAREM) Projesi kapsamında 5 yeni fizyoterapistin hasta tedavi etmeye başladığı belirtildi.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Güneş, JEOKAREM Projesi kapsamında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde göreve başlayan 5 yeni fizyoterapist ile Kırşehir ve çevre illerden gelen hastalara daha iyi bir sağlık hizmeti sunulacağını ifade etti.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut da Türkiye'nin en kaliteli jeotermal suyu ile hizmet veren hastanenin ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışmaları sürdürdüklerini aktardı.

 

Bulut, "Yeni başlayan 5 fizyoterapistimize görevlerinde başarılar diliyorum. Sadece ilimize değil çevre il ve ilçelerimize de hizmet veren hastanemizde hastalarımıza en iyi sağlık hizmeti verme arzusu içindeyiz." ifadelerini kullandı.

 

JEOKAREM PROJESİ NEDİR?

Sahip olduğu jeotermal kaynaklar sayesinde kalkınma potansiyeline sahip ama yeteri kadar gelişmemiş olan Kırşehir ilinde, jeotermal tedaviyi yüksek teknolojik donanıma sahip Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (FTR) Uygulamaları ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) ile birleştiren bir Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi (JEOKAREM) oluşturmak ve nitelikli sağlık hizmeti sunarak toplum sağlığını geliştirmeye katkıda bulunmak.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,fizik tedavi merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı