Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 15:20 ABONE OL Google News
 
Kırşehir ESOB, ''Yüzde 25 Kira Oranı Bile Sarsıcı''
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, konut kiralarına getirilen yüzde 25 zam sınırının iş yerlerine de getirilmesi ile ilgili talep konusunda yaptığı değerlendirmede ''yüzde 25 bile iş yerleri için çok fazla'' dedi.
EKONOMİ Haberi
Kırşehir ESOB, ''Yüzde 25 Kira Oranı Bile Sarsıcı''

Esnafların iş yeri kiralarının altından kalkamadığını belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi :

“TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken esnafımızı derinden sarsan kira zamlarıyla ilgili çağrıda bulunarak konutlara getirilen 25’lik kira zammı sınırının iş yerlerine de getirilmesini istemişti. Başkanımıza katılmakla birlikte küçük bir şehir olan Kırşehir’de esnaflarımız için 25 artış bile sarsıcı olacağını belirtmek isterim.

 

Büyük şehirlerde yüzde 25’e sabitlenmesi normal ancak küçük şehirlerde zaten esnaflarımız iş yapamıyor. Pandemiyi yeni atlatıyoruz esnaflarımız zor durumda. Keşke esnaflarımız kazansa da kirasını da faturalarını da rahatça ödese. Ancak geldiğimiz durumda esnafın hali ortada. Veremeyeceği kira bedellerini isteyip de esnafları da zor duruma sokmanın gereği yok.

 

Mal sahibi geçim derdinde olduğu kadar esnaflar da geçim derdinde. Siftah yapmadan iş yerini kapatan esnaflarımız var. Mal sahipleri 20, 30 yıllık kiracısını da zor durumda bırakmasınlar. Karşılıklı anlayış içinde olmalıyız'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, ESOB,, ''Yüzde, 25, Kira, Oranı, Bile, Sarsıcı'',
Yorumlar
Haber Yazılımı