Haber Detayı
17 Ocak 2022 - Pazartesi 12:39 ABONE OL Google News
 
Kırşehir ESOB, ''Hesabını Vatandaş Sorsun''
Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, dövizi bahane göstererek etiketlerini yükselten fırsatçılara tepki gösterdi. Öztürk, “Döviz yükselişini fırsat bilerek etiketleri yükselten fırsatçılar aynı hamleyi döviz düşünce göstermedi. Fırsatçıların amacı vatandaşları bu fiyatlara alıştırmaya çalışmaktır. Bu vicdansızlığın hesabını vatandaşlarımız sormalı.” dedi.
EKONOMİ Haberi
Kırşehir ESOB, ''Hesabını Vatandaş Sorsun''

Dolar TL karşısında değer kaybetmesine rağmen fiyatlardaki yükselişin geriye doğru seyretmediğini belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, “Devletimiz bu fırsatçılara göz açtırmıyor ancak ticarette vicdani sorumluluk önemlidir. Bu fırsatçılar ellerini vicdanlarına koymuyorlar. Her dükkânın kapısında bir polis mi görevlendirmek gerekiyor? Piyasayı tekeline almaya çalışan 3 harfli vicdansızlığına dur diyecek olan yine vatandaşlarımızdır. Haksız fiyatlarla mücadelemizde en büyük desteğimiz vatandaşlarımızın şikâyetleridir. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı olarak bu fırsatçılara daha fazla prim vermemelidir.”

 

“KDV İLE İLGİLİ ÇALIŞMAMIZ VAR”

“Esnafımız gıda ürünlerini toptan alırken yüzde 1 oranında KDV ödediği malları perakende satarken yüzde 8 oranında KDV ekliyor. Oran farklılıkları hem esnafa sıkıntı oluyor hem de yük vatandaşın üzerinde kalıyor. TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken öncülüğünde gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 1’ düşürülmesini içeren bir teklif sunduk. Böylece hem vatandaşın cebine yüklenen KDV yükü düşecek hem de kayıt dışılık azalarak vergi gelirleri artacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,fırsatçılar,dolar
Yorumlar
Haber Yazılımı