Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 21:45 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Esnaf Odasından ''3 Harflilere'' Tepki
Pandemi döneminden olumsuz etkilenen ve zincir marketlerin haksız rekabeti karşısında çaresiz kalan yerel esnaf için “Esnafına Sahip Çık Kırşehir” kampanyası başlatıldı.
EKONOMİ Haberi
Kırşehir Esnaf Odasından ''3 Harflilere'' Tepki

Pandemi döneminde çoğu iş yerinin kapalı kalması veya müşteri kabul edemeyerek ekonomik anlamda sekteye uğramasının tüm şehri etkileyeceğini belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, vatandaşların zincir marketler karşısında küçük esnafa destek olması çağrısında bulundu. Öztürk, “Pandemi koşulları altında ekonomik olarak en büyük darbeyi esnaflarımız aldı. Bazı esnaflarımız iş yerini açamadı. Çoğu esnafımız iş yerini açsa da müşteri kabul edemedi. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde vatandaşlarımızı yerel esnafa desteğe davet ediyorum. Esnafımıza en büyük desteğimiz alışverişlerimizi zincir marketler yerine onlardan yapmamız olacaktır. Özellikle alışveriş yoğunluğunun yaşandığı Ramazan ayında evimizin ihtiyaçlarını yerel esnaftan giderelim.”

 

“3 HARFLİLER” ESNAFI YIPRATIYOR

 

“3 harfli” zincir marketler her sokakta her mahallede kendini gösteriyor. Giyecekten beyaz eşyaya, kırtasiyeden cep telefonuna kadar her sektörden ürünü bir arada satıyorlar. Bu durum onlarca sektörü ekonomik olarak olumsuz etkiliyor. Esnafın daha fazla zarar görmemesi için artık her sektör kendi ürününü satmalı. Bunun için de Perakende Yasası’nda gerekli düzenlemeler acilen yapılmalı. Bu konuda gerekli girişimlerde bulunuyor ve elimizden geleni yapıyoruz.”

 

DESTEĞİMİZİ HİSSETTİRME ZAMANI

 

“Küçük esnaf, maddi sıkıntınız olduğunda size destek çıkar, veresiye verir. Düğününüze, cenazenize küçük esnaf gelir. Yeri geldiğinde anahtarınıza, eşyalarınıza hatta çocuğunuza bile gözü gibi bakar. Onlar bugüne kadar bize destek oldular, şimdi esnafımıza desteğimizi hissettirme zamanıdır. Kardeşlik ve birlikteliği temsil eden Ramazan Ayını idrak ederken; bizlerden güler yüzünü esirgemeyen, evimize mahallemize, şehrimize sahip çıkan yerel esnafımızı unutmayalım. Kepengini kapalı gördüğümüzde pişmanlık duymamak için esnafımızın bugün yanında olalım.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, bim, a101, şok
Yorumlar
Haber Yazılımı