Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 23:59 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Eski Milletvekilinin Kızı Merkez Bankasında
Merkez Bankası'nın olağan genel kurulunda eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, Banka Meclisi üyeliğine seçildi.
EKONOMİ Haberi
Kırşehir Eski Milletvekilinin Kızı Merkez Bankasında

Resmi Gazete’de dün yayımlanan kararnameyle Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Meclisi’ne devlet üniversitesinden atanacak öğretim üyesinin her iki görevi birlikte sürdürebilmesine yasal zemin sağlandı.

 

 

Bu düzenlemenin ardından, eski MHP Kırşehir Milletvekili Mustafa Haykır’ın kızı Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Banka Meclisi üyeliğine seçildi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü Teknoloji ve Sanayi İktisadi Ana Bilim Dalı’nda görevli olan Hobikoğlu hem Merkez Bankası’nda hem de üniversitedeki görevine devam edebilecek.

 

 

GÖREV SÜRESİ 30 NİSAN 2023'TE BİTECEK

TCMB Banka Meclisi üyeliklerine, görev süreleri dolacak Vehbi Çıtak ve Ömer Duman’ın yerine de seçim yapıldı. Oylama sonucunda Banka Meclisi üyeliklerine, Ömer Duman yeniden seçilirken, diğer üye ise Elif Haykır Hobikoğlu oldu. Hobikoğlu ve Duman, 30 Nisan 2023’e kadar görevlerini sürdürecek.

 

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, mustafa haykır, merkez bankası, Elif Haykır Ho
Yorumlar
Haber Yazılımı