Haber Detayı
25 Ekim 2022 - Salı 11:06 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi İle İlgili Skandal İddia
İYİ Parti Kırşehir Merkez İlçe Başkanı Zafer Satılmış, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki ameliyatlar sonrası hastaların iyileşmeyerek başka hastanelere sevk edildiğini hatta bazı hastaların ise enfeksiyon sonucu yaşamını yitirdiğini öne sürdü.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi İle İlgili Skandal İddia

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Zafer Satılmış, ''Bir memlekette sağlık çöktüyse insanlık da ölmştür'' diyerek sözlerini şöyle sürdürdü :

Kırşehir’de tarımdan ekonomiye bir dizi konu da, her gün yeni bir şikayet alıyoruz. Ancak eğitim ve sağlık en hassas konular. Maalesef ki Kırşehir’imizde sağlık konusunda o kadar şikayet varki, içler acısı bir durumla karşı karşıyayız.
Kırşehir Hastanesinde en basit müdahale, küçük bir operasyon bile yapılamaz hale gelmiştir. Böbrek taşına bile müdahale edilemiyor, bir çok hastane içi tıbbi malzeme yok bazıları da arızalı durumda.

 

''BAZI HASTALAR ENFEKSİYON SONUCU ÖLÜYOR''

Yoğun bakımdan ve ameliyattan çıkan hastalar enfeksiyon kaparak, iyileşmiyor ve çoğunluğu başka illere gidiyor, hatta bazılarının ameliyat sonrası aldığı enfeksiyon ile öldüklerini de duyuyoruz. Doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının psikolojilerinin bozulduğunu, psikolojik baskı içinde çalıştıkları, hastane başhekimi ve yardımcıları çalışma ortamını kolaylaştırmak yerine zorlaştırdıklarını öğreniyoruz. Aynı yöneticilerin çalışanlar üzerinde uyguladıkları baskı, onları meslekten soğutmuştur. Hatta bunun en bariz göstergesi olarak ise doktorlar başka illere tayinle yada istifa ederek gidiyorlar. Sadece yabancı değil, Kırşehirli doktorların da kendi memleketinden gittiğini öğrendik. Bu gerçekten içler acısı bir durumdur.

 

''İKTİDAR TARAFINDAN GETİRİLEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DÜZENLEME YAPMADI''
Hatta iktidar partisi kısa süre önce başhekim ve yardımcılarını değiştirmek yerine yeni bir sağlık il müdürü getirmişti. Ancak bu sağlık il müdürü, şehirdeki sağlık idarecilerine karşı herhangi bir düzenleme yapmadı, neredeyse hastanedeki bu duruma müdahale bile etmedi.Kırşehir Hastanesinin hastane gibi değil sanki mahalledeki sağlık ocağı gibi bir duruma düşüren hastane yönetilme şekli ve hastane yöneticilerdir. Bu memlekette sağlık çökmüştür, insanlık da ölmüştür. Hastane yönetimi en kısa sürede değişmezse veya hastene yönetimi bu baskılarına devam ederse, Kırşehir'de doktor kalmaz, sağlık çalışanları işini yapamaz. En kötüsü hiç bir vatandaşımız sağlık hizmeti alamaz.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: zafer satılmış,kırşehir eğitim ve araştırma hastanesi
Yorumlar
Haber Yazılımı