Haber Detayı
23 Kasım 2022 - Çarşamba 12:41 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'e Kurulan GES Ayda 269 Bin TL Kar Ediyor
Kırşehir Belediyesi'nin kasım ayı bütçe görüşmelerindeki detay enerji ve üretime dönük yatırımların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.
TEKNOLOJİ Haberi
Kırşehir'e Kurulan GES Ayda 269 Bin TL Kar Ediyor

Bütçe görüşmeleri kapsamında Kırşehir Belediyesi Meclisi, kasım ayı olağan toplantısının 2. oturumunda bir araya geldi.Kırşehir Belediyesi'nin mali tablosu ile ilgili değerlendirmeler sırasında AK Parti grup sözcüsü Mustafa Çakır, 12 Milyon TL'lik faiz ödemesi ile ilgili açıklama istedi.Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise 12 milyon TL'lik faizin 950 bin TL'sinin kendi dönemlerinde çekilen kredi faizleri olduğunu kalan 11 milyon TL'lik kısmın ise önceki dönemden kaynaklanan borç faizleri olduğunu belirtti.

 

169 BİN TL ÖDÜYORUZ, 400 BİN TL GERİ ALIYORUZ

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Denizbank'tan çektikleri 6 milyon kredi ile güneş enerjisi santrali yaptıklarını, bu kredi için ayda faizi ile birlikte 169 bin TL ödediklerini ancak Güneş Enerji Santralinin aylık gelirinin 400 bin TL olduğunu açıkladı.Başkan Ekicioğlu GES projesi ile ilgili, ''o dönem keşke daha fazla kredi verselerdi de, diğer GES projemizi de tamamlasaydık'' değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,ges
Yorumlar
Haber Yazılımı