Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 21:56 ABONE OL Google News
 
Kırşehir DEVA Teşkilatını Tanıttı
DEVA Partisi Kırşehir İl Teşkilatı düzenlediği kahvaltılı basın toplantısıyla yeni teşkilatını ve vizyon politikasını tanıttı.
SİYASET Haberi
Kırşehir DEVA Teşkilatını Tanıttı

Ali Babacan Genel Başkanlığında kurulan DEVA Partisinin Kırşehir İl Başkanı da mali müşavir Metin Atabey olmuştu.Atabey basın mensuplarıyla ilk toplantısını teşkilatı ile birlikte gerçekleştirdi.Toplantıda  , ''Kırşehir’imizi ileriye taşımak için akademik alt yapıya dayalı üstün bilgi, bürokratik tecrübe, serbest piyasa deneyimi, kırsal tecrübe ve geçmişten gelen siyasi birikime sahip yetişmiş insan gücünü destekleyici dinamik ve güçlü bir kadroyla huzurunuzdayız.'' diye sözlerine başlayan Atabey , ''  Halkın sorunlarının siyasal temelde çözümünün sağlanabilmesi amacıyla yeterli diyalog ortamının oluşturulması ve halk ile yöneticinin bir araya gelerek şehir ve toplum hayatı için ortak paydada buluşup kararlar alabilmesi bir önceliktir. Biz vizyonumuzla bu önceliğin hayata geçebilmesi için gerekli tüm çalışmaların yapılmasını önemsiyoruz.

İşsizlik günümüz Türkiye’sinin ne yazık ki en önemli sorunlarından birisi ve bu sorunun tek çözüm kaynağının da şehrin yatırımlar alarak iş sahası açısından zenginleştirilmesi olduğunu biliyoruz, bu kapsamda üretim gücün çarpanıdır bakış açısıyla şehrimizde üretimin önünü açacak kararlı bir duruş içerisindeyiz.

Gelişim ihtiyaçlarının karşılıklı yardımlaşma yoluyla giderilmesini sağlamayı, şehrimizin ekonomik ve sosyal hayatında Kadınların hak ettikleri değeri görecekleri iş olanakları sağlayacağımızı, şehrimiz gençlerine açacağımız ‘’Teknoloji Fuarları’’ ile  onları geleceğin teknolojileriyle tanıştırıp gerektiğinde  o teknolojileri geliştirebilecek bir imkan sağlamayı amaçlıyoruz. Şehrimizi sosyal yaşamı destekleyen kültürel etkinlikler düzenleyerek her daim canlı tutmaya çalışacağız, şehrimiz insanlarına ve girişimcilerine istihdam sağlayacağız. Geleceği aydınlatacak özel projelerle istihdam seferberliği sağlarken, şehrimiz Kırşehir’inde yıllardır süren sorunlarına hep beraber DEVA olmaya geliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 

PARTİ BİNASI BELLİ OLDU

 

Deva Partisi Kırşehir İl Binası Olacak Kat Şehrin 3 Ana Caddesinin de Göbeğinde Bulunuyor

 

Vizyon Politikasının ardından merkez ve bazı ilçe başkanlarının belirlendiğini açıklayan Metin Atabey ayrıca parti ofisi ile ilgili çalışmaların da sonuna geldiklerini açıkladı.İl Başkanı Atabey Kırşehir'in merkezine ve Cacabey Meydanına bakan bir iş merkezinin üst katınının komple tutulduğunu açıkladı.Söz konusu parti ofisi aylık yaklaşık 5 bin 500 TL kira ödeneceği öğrenildi.

 

 

KIRŞEHİR'DEN 200 GÖNÜLLÜ BAŞVURDU

 

 

Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Atabey parti teşkilatının gönüllülük esasına dayandığını ve genel merkezin bu gönüllülerle yaptığı mülakatlar ile parti teşkilatlarının şekillendiğini belirtti.Atabey DEVA Partisine Türkiye'den 200 bin kişinin başvurduğunu Kırşehir'de ise yaklaşık 200 kişinin teşkilatta görev almak için gönüllü olarak başvurduğunu açıkladı.

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ BELLİ OLDU

 

20 Kişilik il yönetim kurulu asil Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu; Metin atabey (İl Başkanı), Ali Altunsaray, M. Raşit Demirbilek, Mehmet Dadalı, Yusuf Taşdemir, Gizem Doğan, Mustafa Ünlü, Gökhan Yılmaz, Kadir Duman, Musa Yeşilli, Ercan Siperoğlu, Kerem Hira, Sibel Torun, Sıttık Türkyılmaz, Samet Ay, Hüseyin Ekin, Levent Gezer, Yasin Kurt, İbrahim Köksal, Cengiz Deniz

 

 

 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, DEVA, Teşkilatını, Tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı