Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 15:19 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'den Rehavet Görüntüleri
Koronavirüs ile ilgili üst üste gelen iyimser açıklamaların ardından cadde ve sokaklardan rehavet görüntüleri de gelmeye başladı.
YAŞAM Haberi
Kırşehir'den Rehavet Görüntüleri

Türkiye'de Koronavirüs salgın artışının azalan seyre geçmesi ve üst üste gelen esnetme açıklamaları ile birlikte Kırşehir'de vatandaşların sosyal mesafe  ve ''gerekmedikçe evden çıkmayın'' kurallarını ihlal ettiği gözlendi.

 

 

Özellikle banka kuyruklarında vatandaşların sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak sıraya girdikleri görüntülenirken bazı banka önlerinde ise bu kurala riayet edildiği gözlendi.

 

 

Havaların ısınmasıyla ve baharın gelmesi ile birlikte salgının bittiği algısına yol açmaması için belediye hoparlöründen sık uyarı yapılıyor.

 

Benzer görüntüler noter önlerindeki kuyruklarda da gözlendi.

 

 

SOYLU'DAN ''REHAVET'' UYARISI

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu, sosyal medya hesabından sokağa kısıtlamasının ermesinin ardından vatandaşlara uyarılarda bulundu. Soylu, “Her sokak kısıtlaması sonrası günler önemlidir. Üç günlük tedbirimiz sonrası rehavete kapılmayalım. Pazartesi, Salı sosyal mesafeye, alışveriş yoğunluğuna, caddelerde kalabalık olmamaya dikkat edelim” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'den, Rehavet, Görüntüleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı