Haber Detayı
26 Eylül 2019 - Perşembe 11:00 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'den Milyonluk Vurgun Yapan Çete Çökertildi
- Haberi
Kırşehir'den Milyonluk Vurgun Yapan Çete Çökertildi

Kırşehir'de farklı zamanlarda inşaatlardan 1 Ton 300 kg kablo çalarak yaklaşık 1 Milyon TL'lik vurgun yapan 10 kişilik hırsızlık çetesi Ankara'da düzenlenen operasyonla çökertildi.

Kızılcahamam İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kırşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi inşaatı ve Kırşehir Cezaevi inşaatından bin 300 kilogram bakır malzeme çalarak devleti 1 milyon lira zarara uğratan 10 kişilik hırsızlık şebekesini alınan ihbar üzerine takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda suç şebekesinin Kızılcahamam ilçesi civarında da hırsızlık yapmak için arayış içerisinde olduğu belirlendi.

EKİPLER OPERASYON İÇİN DÜĞMEYE BASTI

Zanlıların daha önceki olaylarda kullanıldığı tespit edilen araçlar ile ilçede bulunduklarını belirleyen Kızılcahamam İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Yapılan takipte şüphelilerin Kızılcahamam'da bir kahvehanede toplanacağını belirleyen polis ekipleri, adrese düzenlenen baskınla şüphelileri kıskıvrak yakaladı. Yakalanan şahısların üst aramalarında çok miktarda para ele geçirildi. Zanlılar, Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerine teslim edildi.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'den, Milyonluk, Vurgun, Yapan, Çete, Çökertildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı