Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 22:36 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'den Azerbaycan'a Bayraklı Destek
Ermenistan'ın işgal ettiği öz toprakları olan Karabağ'ı kurtarmak için savaşan Azerbaycan'a destek için Kırşehir sokakları Türk ve Azerbaycan Bayrakları ile donatılıyor.
- Haberi
Kırşehir'den Azerbaycan'a Bayraklı Destek

1992 yılında Azerbaycan'a ait Karabağ topraklarını işgal eden ve Ermenistan burada yaşayan yüz binlerce Türk'ü yerinden yurdundan ederken , silahsız ve masum kadın, çocuk, yaşlı demeden binlerce Türk'ü de katletmişti.28 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Karabağ'dan Azerbaycan'da ki sivil halka yönelik yapılan saldırı sonrasında Azerbaycan Ermenistan'a savaş ilan ederek , Karabağ'ı kurtarmak için operasyon başlatmıştı.Operasyonda birçok bölgeyi işgalden kurtaran Azerbaycan kardeş Ülke Türkiye'nin de verdiği destekle Ermenistan Ordusu'na büyük kayıplar verdiriyor.Operasyonun ilk günlerinde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ve Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da yayınladıkları mesajla Azerbaycan'a desteklerini iletmişlerdi.

CADDE VE SOKAKLAR TÜRK VE AZERBAYCAN BAYRAKLARI İLE DONATILIYOR

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kırşehir'de de Azerbaycan'a sonsuz bir destek var.Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı hizmet binasının bulunduğu Atatürk Caddesine Türk ve Azerbaycan Bayrakları asılmıştı.

 

 

Benzer bir destek bu kez İYİ Parti İl Başkanlığından geldi.İl Binasının bulunduğu Ankara Caddesine dev Türk ve Azerbaycan Bayrakları asıldı.

 

 

Daha önce Özbağ Belediyesi de Ermenistan ile savaş halinde olan Azerbaycan'a destek vermek için hizmet binasın Azerbaycan Bayrağı asmıştı.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'den, Azerbaycan'a, Bayraklı, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı