Haber Detayı
29 Temmuz 2016 - Cuma 10:49 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor
DİĞER Haberi
Kırşehir Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

Kırşehir Demokrasi Nöbetinin 15. gününde Kıbrıs gazileri ve hakemler demokrasi nöbetine destek verirken, FETÖ'ye tepki gösterdi.

  KIBRIS GAZİLERİ CACABEY MEYDANINDA Madalyaları ve gazi kıyafetleri ile Cacabey Meydanı'na gelen Kıbrıs Gazileri, demokrasinin vazgeçilmez olduğunu vatan hainlerinin ise cezasız kalmaması gerektiğini söyledi. Türkiye’de yıllarca oynanan kirli oyunun 15 Temmuz da ortaya çıktığını belirten ve 1974 Kıbrıs Harekatında vatan savunması yaptıklarını anlatan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak, Fetullahçı örgüt üyelerinin saldırısıyla karşı karşıya kalındığını söyledi.

Dernek Başkanı Parlak, “15 Temmuz darbe girişimi milletimize ve Silahlı Kuvvetlerimize yapılmış bir ihanettir. Emniyet Teşkilatı, Silahlı Kuvvetler bizlerin göz bebeğidir. TBMM’inde siyasi temsilciler tek yürek olarak darbe girişimine karşı milletine sahip çıkmışlardır.” dedi. Darbe girişiminin millet tarafından engellendiğini ifade eden Muharip Gaziler Derneği Başkanı Parlak, “Darbe teşebbüsünün başarısızlıkla sonuçlanmasında Emniyet Teşkilatı ile birlikte millet birincil rolü oynamıştır. 79 milyon tek yürek olmuştur. Bundan sonraki süreçte de Türkiye’de millet hep birlikte hareket edecektir. Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Boşnak hep birlikte tek yumruk halinde hainlerin planını bozuk millet olarak üzerimize düşen görev neyse de onu yapacağız.”diye konuştu. Cacabey Meydanında kıyafetleri ve madalyaları ile ilgi odağı haline gelen muharip gaziler, demokrasi alanında nöbetlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ikinci çağrısına kadar devam da edeceğini bildirdi. FETÖ'YE KIRMIZI KART Kırşehir’de binlerce vatandaşın katılımıyla demokrasi nöbeti devam ederken, nöbete katılan hakemler de çıkarttıkları kırmızı kart ve çaldıkları düdükle FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e tepki gösterdi. Cacabey Meydanında Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ve faal futbol hakemleri ile binlerce vatandaş demokrasi nöbetine devam etti. Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve faal hakemler FETÖ için kırmızı kart çıkartarak düdük çaldı. Demokrasi nöbeti Kırşehir Belediyesi mehteran ekibi tarafından yapılan gösteri ve Kur'an Tilavetinin okunması ile devam etti. Vatanı hainlerin bölemeyeceğini anlatan Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, “17 yıl boyunca hakemlerimiz her yerde düdük çaldı. Demokrasi savaşında 250 şehit verdik binlerce yaralı var. Bizler burada vatanımızı bölmeye çalışan sümüklüye kırmızı kart gösteriyoruz. Sen kimsin, bu milleti bölmeye ve yıkmaya çalışırsın” dedi.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Demokrasi, Nöbetine, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı