Haber Detayı
02 Ocak 2017 - Pazartesi 12:03 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Yeni Nesil Kimlik Kartlarının Dağıtımına Başlandı
DİĞER Haberi
Kırşehir'de Yeni Nesil Kimlik Kartlarının Dağıtımına Başlandı

Kırşehir'de yeni kimlik kartları dağıtılmaya başlandı.İlk başvuruyu ''TC Kimlik Kartını'' Kırşehir Valisi Necati Şentürk yaptı.

Kırşehir Nüfus Müdürlüğü'nde  basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Necati Şentürk, uluslararası stantlara uygun olan yeni kimliklerin tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de müracaatına başlandığını söyledi. Yeni kimliklerin avantajlarından bahseden Vali Necati Şentürk, “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ile güvenli kimlik doğrulaması yapılabilecek, vize muafiyeti uygulayan ülkelerde aynı zamanda pasaport yerine seyahat belgesi olarak kullanılabilecek ayrıca yetersiz kişi doğrulamasından kaynaklanan usulsüzlükler, yolsuzluklar ve mali kayıplar önlenebilecek. Devletimizin vermiş olduğu bir kararla yenilenen kimlik kartları, eskisinden küçük ve taşıması kolay olacak. Taklidi yapılamayacak, sahtesi üretilemeyecek kimlik kartları polikarbon materyalden oluşan, temaslı-temassız yonga içeren ve uluslararası standartlara uygun, en gelişmiş güvenlik öğelerini içinde barındıran bir şekilde hazırlandı. Vatandaşlarımız 16 TL ücret ödeyerek, kullanım süresü on yıl olan yeni kimlik kartlarına başvuru yapabilirler. Yeni kimlik kartları hayırlı olsun.” dedi.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Şinasi Kaya’dan da konu hakkında bilgiler alan Vali Şentürk'ün programı, yeni kimlik kartına başvuru yapması ile sona erdi. Konu ile ilgili detaylı bilgiler almak isteyen vatandaşlarımız, www.kirsehirilnufus.gov.tr adresini ziyaret edebilirler.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, Yeni, Nesil, Kimlik, Kartlarının, Dağıtımına, Başlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı