Haber Detayı
29 Haziran 2022 - Çarşamba 12:13 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Yaşlı Hizmet Merkezi Faaliyete Geçiyor
Kırşehir Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Nene Hatun Konağı'nı Yaşlı Hizmet Merkezi'ne dönüştürdü.
YAŞAM Haberi
Kırşehir'de Yaşlı Hizmet Merkezi Faaliyete Geçiyor

Kervansaray Mahallesi'nde Engelsiz Yaşam Merkezi'ni faaliyete geçiren Kırşehir Belediyesi, bu kez de Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Nene Hatun Konağı'nda yaşlı hizmet merkezi'ni faaliyete geçiriyor.

 

30 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14:00’da açılışı gerçekleştirilecek olan Yaşlı Hizmet Merkezi ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Hatırlanacağı üzere daha önce faaliyete geçirdiğimiz Kervansaray Engelsiz Yaşam Merkezi ile ilimizde ihtiyaç duyulan bir alanda hemşehrilerimize hizmet vermeye başlamıştık.Biz Kırşehir Belediyesi olarak yaşamın her alanında halkımızla birlikte olmanın ve onlara hizmet verecek projelerin hayata geçirilmesi için tüm ekiplerimizle birlikte çalışıyor ve projelerimizi hayata geçiriyoruz.

 

Bahçelievler Nene Hatun Konağı’nda gerçekleştirdiğimiz Yaşlı Hizmet Merkezi projesiyle de yine ihtiyaç duyulan bir sosyal projemizi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce tadilatı yapılarak el işi vb. konularda kadınlarımıza hizmet veren Nene Hatun Konağı’nda ihtiyaç duyulan yeni bir projeyi hayata geçirerek Yaşlı Hizmet Merkezi haline getirdik.

 

Yaşlı Hizmet Merkezi’nde hizmet almayı düşünen hemşehrilerimiz için de tüm mahalle muhtarlarımızla iletişime geçerek yapacak olduğumuz hizmeti anlattık ve başvuru çağrılarında bulunduk.Yaşlı Hizmet Merkezimizde hizmet almak isteyen büyüklerimiz gündüz vakitlerinde çeşitli sosyal kültürel faaliyetlerde bulunabilecekler. Hizmet almak isteyen büyüklerimiz kendileri merkezimize gelebilecekleri gibi, kimsesi olmayanlar da yine Belediye Ekiplerimiz tarafından ulaşım kolaylığı sağlanarak hizmetlerimizden faydalanabilecekler.

 

İlimizin tüm sosyal katmanlarının sosyal kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bu ve buna benzer projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.30 Haziran 2022 Perşembe günü açılışını gerçekleştirecek olduğumuz Yaşlı Hizmet Merkezimizin tüm Kırşehir’imize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Kültür Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyette bulunacak olan Bahçelievler Nene Hatun Konağı Yaşlı Hizmet Merkezi talepleri uygun olan yaşlılara aşağıdaki hizmetleri verecek :

 

1.     Dışarı ile olan bağlantılarında ihtiyaçlarını temin etmek.

2.     Ev temizliklerini yapmak

3.    Ulaşım İmkânını sağlamak (Engelliler için)

4.    Sosyal, kültürel ve spor alanlarında faaliyet düzenlemek

5.    Merkezde bulunan imkân ve olanaklardan faydalandırmak. (Dinlenme Salonu, Kütüphane, TV İzleme, Bilardo, Masa Tenisi, Tavla, Satranç)

6.   Hasta yatağı, tekerlekli sandalye, medikal destek vb. yardımlarda bulunmak.

7.    Psikolojik Destek

8.    Diyetisyenlik Hizmeti

9.    Gıda ve Erzak Temini (Sosyal Yardım Merkezi Aracılığı ile )

10.   Basit Bakım Onarım ve Tadilat Hizmeti (Elektrik, Su işleri vs. )

11.   Berber ve Kuaför Hizmetleri (Proje Aşamasında)

12.   Yemek ve Günlük Ekmek Desteği

13.   Eğitmenler aracılığı ile Kurslar Düzenlemek. (Halk Eğitim Müdürlüğü vasıtası ile)

14.   Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Seslendiren Korolar oluşturmak.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,yaşlı hizmet merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı