Haber Detayı
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 12:04 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Yapılan Sokak Düğünleri İçin Dikkat Çeken Karar
Kırşehir'de dar sokak aralarında yapılan düğünlerinde kurallar ihlal edilince okul bahçelerinin düğünlere açılması kararlaştırıldı.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir'de Yapılan Sokak Düğünleri İçin Dikkat Çeken Karar

Kırşehir Valiliğinden yapılan açıklamada son günlerde artan koronavirüs vakaları ile birlikte bir takım kararlar alındığı bildirildi.Alınan karara göre daha önce 6 saat ile sınırlandırılan ev, köy ve sokak düğünleri ile ilgili karar kısıtlanarak 3 saate indirildi.Ayrıca Söz konusu düğünlerde toplu yemek verilmemesi, çay, kahve vb.  ikramlarının da yapılmaması da kararlaştırılırken 65 yaş üstü vatandaşların da tüm düğünlere girişi yasaklandı.

 

OKUL BAHÇELERİ DÜĞÜNLERE AÇILDI

 

İl umumi hıfzısıhha kurulunca alınan kararlar arasında en dikkat çeken ise  ; okul bahçelerinin vatandaşların düğün yapabilmesi için tahsis edilecek olması oldu.Buna göre mahalle aralarında yapılan sokak düğünlerinin daha geniş alanlarda yapılabilmesi ve mesafe kurallarına uyumun daha kolay sağlanabilmesi için okul bahçeleri tahsis edilebilecek.Okul bahçesinde düğün yapmak isteyen vatandaşların ise bunun için Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurması gerekiyor.

 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, sokak düğünleri
Yorumlar
Haber Yazılımı