Haber Detayı
15 Ekim 2022 - Cumartesi 20:01 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Yapılacak Yeni Hastaneye Doktor Mehmet Ali Altın'ın Adı Verilsin
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ölüm yıldönümünde Neşet Ertaş'ı anarken Doktor Mehmet Ali Altın için bestelediği türküyü paylaşmıştı.Bizler de Kırşehir'e yapılacak yeni hastanenin adı ''Doktor Mehmet Ali Altın Olsun mu ?'' diye sorduk ve Kırşehirlilerin büyük çoğunluğundan ''Evet'' yanıtı aldık.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir'de Yapılacak Yeni Hastaneye Doktor Mehmet Ali Altın'ın Adı Verilsin

Geçtiğimiz günlerde Neşet Ertaş'ın ölüm yıldönümünü anan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Usta Ozanın Doktor Mehmet Ali Altın için bestelediği türküyü de paylaşarak , '' Türkülerimiz hekimlerden az bahsetmemiş. Unutulmaz örneklerden biri, dün ölüm yıl dönümünde andığımız Neşet Ertaş’a ait. Ertaş’ın, konser sırasında geçirdiği felçten sonra kendisini tedavi eden doktoru için bestelediği bu türkü bence hekimin halkın gönlündeki yerini tarif ediyor'' ifadelerini kullanmıştı.

Kırşehir'in yetiştirdiği en önemli değerlerden olan ve anılan Doktor Mehmet Ali Altın'ın isminin yaşatıldığı bir yapı bulunmazken; ''Kırşehir'e yapılacak yeni hastanenin adı neden Doktor Mehmet Ali Altın Hastanesi'' olmasın sorusu akıllara geldi.

 

KIRŞEHİRLİLERİN YÜZDE 82'Sİ ''DOKTOR MEHMET ALİ ALTIN OLSUN'' DEDİ

Bu konuyla ilgili instagram hesabımızdan yaptığımız ankette takipçilerimize ''Kırşehir'e yeni yapılacak hastanenin adı Doktor Mehmet Ali Altın olsun mu?'' diye sorduk ve mesaj üzerinden aldığımız geri dönüşlerle birlikte yüzde 82 ''Evet'' yanıtı aldık.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: doktor mehmet ali altın,yeni hastane
Yorumlar
Haber Yazılımı