Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 20:52 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Vaka Sayıları İle İlgili Son Durum
Kırşehir'de akif koronavirüs vakaları ie ilgili son rakamlar geldi.Günler sonra ilk kez aktif vaka sayısı binin altına düştü.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir'de Vaka Sayıları İle İlgili Son Durum

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs ile etkin mücadele beraberinde vaka sayılarında azalmayı da beraberinde getirdi.İyileşen hasta sayısı ve yeni vakaların azalan seyre girmesi ile birlikte akitf vaka sayılarında da önemli bir düşüş yaşanıyor.Kırşehir'de daha bir kaç gün önce 3 bine dayanan aktif vaka sayısı bugün ilk kez binin altına düştü.

 

İŞTE KIRŞEHİR'DE COVID-19 İLE İLGİLİ SON DURUM

 

Alınan son bilgilere göre Kırşehir'de aktif vaka sayısı (iyileşenler hariç) 936 oldu.Bununla birlikte takip edilen 1911 de kişi bulunuyor.Bu kişilerden gelecek veriler aktif sayısını da belirleyecek.Öte yandan aktif vaka sayısının düşmesi ile birlikte hastanede takip edilen vaka sayılarında da önemli bir düşüş var.Bir süre 150'ye yaklaşan yatan hasta sayısı şimdilerde 77'ye düşmüş durumda.Bunların 19'u yoğun bakımda tedavi görürken koronavirüs vakalı 2 kişi ise entübe durumda.

 

''TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYALIM''

 

Sağlık Bakanımızın açıkladığı bu olumlu tablo Kırşehir'de yaşanan vaka sayıların da da görülüyor diyen Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Yasin Yavuz , '' Son günlerde Kırşehir' de 1000' in altına düşen aktif vaka sayısının düşüş eğiliminde olması en çok salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarımızı sevindiriyor.
Vaka sayılarının düşmesi ve salgını önlemek için son günlerde ciddi tedbirler alan;
Başta Sayın Valimiz İbrahim Akın olmak üzere, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , İl Sağlık Müdürü, İl Eminyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Belediye Başkanları, Hastane Başhekimleri, İlce Kaymakamları' na, İl Hıfzıssıhha Kuruluna teşekkür ediyoruz.
Burada Kırşehir Sağlık Çalışanlarımız için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Özellikle son birkaç aydır bir çok kurumda esnek çalışma olmasına rağmen, izin sezonu olmasına rağmen hiç bir izin kullanmadan gecesini gündüzüne katarak birçoğu ailesinden uzak yurtlarda kalıyor. Ailesinden ve sosyal hayattan uzak, sıcak aylarda insanlar maske takmaya bile imtina ederken sağlık çalışanlarımız saatlerce maske, tulum, gözlük gibi ekipmanların içerisinde çalışmak zorundalar.
Sağlık Çalışanlarımız, yakın akrabalarının dahi kendini korumak için uzak durduğu Koronavirüs' ( covid-19 ) lü hastaların hayatta kalması için, sağlığı için sizlerden uzak adeta bir savaş veriyorlar. Sağlık il müdürlüğünde görevli, Müdüründen Hizmetlisine birçok arkadaşımız son dönemde gece gündüz demeden ciddi bir filyasyon çalışması yapıyor.
Koronavirüse yakalanan yoğun bakımd a dahil tedavi gören, atlatan bir çok arkadaşlarımız var.
Lütfen bizlerde Kırşehirli vatandaslar olarak pandemi ile ilgili devletimizin yaptığı uyarılara uyalım. Maske, Mesafe, Hijyen gibi kurallara riayet edelim. Havalar soğuduğu için kapalı alanlarda gerekli olmadıkça yoğunluk oluşturmayalım. Dairemizi, işyerimizi bol bol havalandıralım. Koronavirüsü' nü rehavete kapılmadan başta okuma ve kültür düzeyi yüksek olan ilimiz Kırşehir' den olmak üzere Ülkemizden; sağlık çalışanı, esnafı, kamu görevlisi, işçisi, çiftçisi, ev hanımı kısacası toplumsal bir bilinçle hep birlikte uzaklaştıralım.'' açıklamalarında bulundu.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı