Haber Detayı
01 Ekim 2022 - Cumartesi 06:15 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Temel Atılacak İlçeler ve Görseller Paylaşıldı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 25 Ekim tarihinde 5 bin konut için temel atılacak 17 il arasında Kırşehir'in de adını vermişti.Kırşehir'de temel atılacak yerler ise Çiçekdağı ve Mucur olarak açıklandı.Ancak Mucur'a yapılacağı söylenen konutların daha önce tamamlanan ve elde kalan projeye ait görseller olduğu; Çiçekdağı'nda temeli atılacağı söylenen konutların ise daha yapımına başlanan 3. etap konutlarına ait görseller olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de Temel Atılacak İlçeler ve Görseller Paylaşıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fahiş konut ve kira bedeli ile mücadele kapsamında duyurduğu 500 bin konut projesi kapsamında ilk etapta 250 bin konut yapılacağı duyuruldu.Bu kapsamda Kırşehir'de; Çiçekdağı'na 205, Mucur'a 253, Kaman'a 96, Merkeze 200, Özbağ'a 285 ve Akpınar'a 100 konut yapılacağı açıklanmıştı.Ancak konutların hangi bölgeye yapılacağına dair bir bilgi verilmedi.

 

25 EKİM'DE TEMEL ATILACAK İLÇELER BELLİ OLDU

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 25 Ekim tarihinde 17 ilde 5 bin konut için temel atma töreni gerçekleştirileceğini açıkladı.Bu 17 il arasında Kırşehir'i de sayan Bakan Kurum, hangi ilçelerde temel atma töreni düzenleneceğine dair bilgi de paylaştı.Buna göre Mucur'da yapılacak 253 konut ve Çiçekdağı'nda yapılacak 205 konut için temel atma töreni düzenleneceği belirtildi.

 

TAMAMLANAN VE YAPIMI DEVAM EDEN PROJELERİN GÖRSELLERİ PAYLAŞILDI

Bakan Kurum'un Mucur ve Çiçekdağı'nda yapılacağı söylenen projelere ilişkin görsellerin daha önce Mucur'da tamamlanan 253 konutluk sosyal konut projesi ve Çiçekdağı'nda aylar önce yapımına başlanan 205 konutluk 3. etap projelere ait olduğu belirlendi.

 

İŞTE TEMEL ATILACAĞI SÖYLENEN PROJELERE İLİŞKİN O GÖRSELLER :

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, Temel, Atılacak, İlçeler, ve, Görseller, Paylaşıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı