Haber Detayı
21 Ocak 2021 - Perşembe 10:25 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Son 1 Yılda 1094 Hastaya Anjiyo Yapıldı
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anjiyo Ünitesi’nde 2020 yılı verilerine göre bin 94 hastaya müdahale edildi.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir'de Son 1 Yılda 1094 Hastaya Anjiyo Yapıldı

2017 yılında kurulan Koroner Anjiyografi ünitesi, kalp krizi geçiren hastalara direk müdahale etme imkânı sunuldu. 2020 yılı verilerine göre Kırşehir’in yanı sıra, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale ilçeleriyle Sarıyahşi, Evren ve Ortaköy ilçesinde yaşayan bin 94 vatandaş,anjiyo yaptırmak için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine başvurdu.

 

7 KARDİYOLOG VE 2 YOĞUNBAKIM ÜNİTESİYLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR 

 

7 kardiyolog hekimiyle hizmet veren Koroner Anjiyografi ünitesinde daha önce Kayseri ve Ankara’ya yönlendirilen hastalar, hemen tedaviye alınarak tıkalı damarlar açılıyor. Damarları açılan hastalar ise koroner yoğun bakıma alınarak tedavi ediliyor. 

 

 

KORONER ANJİYOGRAFİ ÜNİTESİ NEDİR? 

 

Koroner Anjiyografi, koroner arter hastalığının tespitinde kullanılan bir yöntemdir. Damar sertliği nedeni ile koroner arterlerin hangi bölgesinin ne kadar daraldığını ve / veya tıkandığını tespit edebilir. Damar darlık veya tıkanıklıklarını tespit ederek tedavinin gerektiği gibi yönlendirilmesini sağlar. İşlem esnasında kalp boşluklarınıza da ulaşılacağı için kalp kateterizasyonu ile kalp kapaklarının ve duvarlarının çalışmasındaki kusurlar da gösterilebilir. Kalp delikleri gibi doğumsal kalp hastalıklarının teşhisi için de kullanılabilir. 

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber, anjiyo
Yorumlar
Haber Yazılımı