Haber Detayı
18 Ekim 2016 - Salı 09:45 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Sıcaklıklar Önemli Ölçüde Azalacak !
DİĞER Haberi
Kırşehir'de Sıcaklıklar Önemli Ölçüde Azalacak !

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece düşmesiyle yüksek kesimlerde kar yağışı beklenirken Kırşehir'de de hava sıcaklığı önemli ölçüde azalacak.

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece düşmesiyle yüksek kesimlerde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı ile birlikte yurt genelinde de sıcaklıkların düşmesi bekleniyor.Kırşehir'de ise önümüzdeki günlerde sıcaklıkların önemli ölçüde düşmesi bekleniyor.Hafta içi 2-3 derece artacak olan sıcaklıklar ekim ayının son haftasına girerken 10 dereceye varan sıcaklık düşüşü bekleniyor. Önümüzdeki bir hafta boyunca Kırşehir'de beklenen Hava Durumu Tahmini : SICAKLIK: YAĞIŞ: RÜZGAR : Kars beyaz gelinliğini giydi. Her yıl 30 Ekim Kars’ın Kurtuluşundan sonra yağan kar bu yıl erken yağdı.

  Kars’ta birkaç gündür etkili olan soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Gece sabaha doğru başlayan ve etkili olan kar yağışı bir anda etrafı beyaza bürüdü. 8 ayı kış olan Kars’ta karın erken yağması vatandaşları da kara kara düşündürdü. Henüz kışlık yakacaklarını almayan vatandaşlar kışın erken geldiğini belirttiler. “Hazırlıksız yakalandılar” Kentte sabaha doğru başlayan ve bir anda etrafı beyaza bürüyen kar, vatandaşları da hazırlıksız yakaladı. Erken saatlerde işlerine giden vatandaşlar dışarıda kar sürpriziyle karşılaştı. Öte yandan kar yağışıyla birlikte Kars Kalesi, Harakani Türbesi ve Evliya Cami ile Mesut Yılmaz Parkı’nda bulunan kaz heykeli de kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı. Kars’ta kar yağışı devam ederken, trafik ekipleri kent dışına çıkan sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, Sıcaklıklar, Önemli, Ölçüde, Azalacak, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı