Haber Detayı
18 Eylül 2021 - Cumartesi 01:07 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Parti Binası Mersin'de Fabrikalar Açıldı
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de Parti Binası Mersin'de Fabrikalar Açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir'de katıldığı Ahilik Haftası Kutlamalarının ardından Mersin'e hareket etti.Cacabey Meydanı'nda olduğu gibi Mersin'de de vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kırşehir'deki açıklamalarının kapsamı ile Mersin'deki açıklamalarının kapsamı birbirinden farklıydı.

 

Pek tabi Ahilik Haftası dolayısıyla ülke genelinde esnaflara verdikleri desteklerden bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir'de ise müjde olarak  pancar alım fiyatlarını açıklamakla yetindi. Kırşehir gibi CHP'li bir belediyenin yönettiği Mersin'de ise yatırım anlamında çok sayıda müjdeden bahsetti ve açılış gerçekleştirdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mersin'de ; eğitimden sağlığa, ulaşımdan sanayiye ve turizme kadar  toplam  bedeli 3 miyar 260 Milyon TL'yi bulan yatırımlardan söz ederken Kırşehir'e yapılacak olan herhangi bir yatırımdan söz etmedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkta Anamur Devlet Hastanesi'nin, ulaşımda bölünmüş yol ve kavşaklarıyla Mersin Gözne Yolu'nun açılışını yapacaklarını , Mezitli Hükûmet Konağı, Erdemli Adalet Sarayı, Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet ve Özel Harekât hizmet binaları gibi kamu yatırımlarının hizmete başlayacağını belirtirken Kırşehir'in acil olarak ihtiyacı olduğu Çevre Yolu'ndan, atıl vaziyette çürümeye terk edilen Hükümet Konağı inşaatından, hızlı tren projesinden, sağlık alanındaki problemlere üretecekleri çözümlerden bahsetmedi bile.

 

Mersin'in önemli turizm alanlarından olan Cennet-Cehennem Ören Yeri ve Meryem Ana Kilisesi'nin restorasyonunun tamamlandığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır  restorasyonunun bitmesini bekleyen dünyanın ilk gök medresesi olan Cacabey ile ilgili bir açıklamada da bulunmadı.Üstelik Kırşehir'e ait çok sayıda tarihi eserin de kaderine terk edildiğini hatırlatmakta fayda var.

 

Özel sektör tarafından 1,2 Milyar TL'lik yatırımla hayata geçirilen 19 ayrı projenin , Tarsus Organize Sanayi bölgesinin üçüncü kısmı ile modern fabrika ve yenilik merkezinin açılışını gerçekleştirerek hizmete sokan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir'de partisinin yeni il binasını açmakla yetindi.

 

Ya hadi diyelim Kırşehir CHP'ye geçti yatırımlar durduruldu ve cezalandırılıyor.Mersin'i de CHP'li  Belediye yönetiyor !

 

Bu olsa olsa Kırşehir'in kaderidir.Dün Adnan Menderes'in idamının 60. yıldönümüydü.Allah rahmet eylesin, Allah bu ülkeye darbeler yaşatmasın.Ülkenin hangi şehrinde olursa olsun yatırımlar, fabrikalar, projeler yapılsın.Hangi parti  ve hükümet döneminde olursa olsun Ülkenin kalkınması ve şahlanması için dua eden bir vatandaş olarak; Kırşehir'de bu paydan nasibini alsın istiyoruz.Kırşehir bunu fazlasıyla hakediyor.Ancak hala Menderes döneminden kalan ; Kırşehir'i yatırımlardan mahrum bırakma anlayışı devam ediyor.

 

Yani AK Parti döneminde Kırşehir'e çok mu şey yapıldı ? Çevre yolu , Hızlı Tren, fabrikalar, serbest bölgeler, yeni organize sanayiler, askeri kışlalar aldı başını yürüdü de bizim mi haberimiz yok ?

 

Kimse kalkıp hastane, adliye sarayı, bağ, park bahçe diye kendini yırtmasın.O dedikleriniz her yerde yapılıyor.Ha unutmadan söyleyelim Kırşehir'e devasa bir hapishane kampüsü yapılıyor.Hani satılan Şeker Fabrikası'nın parasıyla yapılan...

 

Ha bu arada,  Kırşehir'in ticaretini oldukça canlandıran (!) Ankara-Niğde otoyolunu unutmayalım.Para ile kullandığımız bir de bağlantı yolumuz var.Sırf kullanalım diye sağa sola reklam tabelaları asılan.

 

Kırşehir ne yazık ki yine beklediğini bulamadı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişini büyük umutla bekledik ancak uğurlarken büyük hayal kırıklığı yaşadık.

 

Ömer Duran

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,recep tayyip erdoğan,mersin
Yorumlar
Haber Yazılımı