Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 12:59 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de On Binlerce Mezun Veren Lise Yıkılıyor
DİĞER Haberi
Kırşehir'de On Binlerce Mezun Veren Lise Yıkılıyor

Kırşehir Lisesi'nin yıkılmaması için kampanya başlatılırken Kırşehir'in bir diğer tarihi okulu Mehmet Akif Ersoy Lisesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü binası yıkılıyor.

Terme Caddesi üzerinde hizmet veren ve uzun yıllar boyunca birçok mezun veren Mehmet Akif Ersoy Lisesi binası yıkılıyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü binası ile birlikte yıkılan okul arazisine 200 yataklı turizm meslek uygulamalı otel yapılacak.Proje için 30 milyon 312 bin liralık ödenek onaylandı.Proje, İHT mühendislik ve Aydınlar İnşaat ortaklığı tarafından yapılacak.

Aydoğan, “Tarihi ve kültürel değerleriyle gelecekte turizmden hak ettiğini en iyi şekilde alacak olan bir kente sahibiz. Bu nedenle turizm ve otelcilik meslek lisesi mezunlarına ciddi anlamda ihtiyaç duyulacaktır" dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu ise, öğretmene verdiği değerden bahsederek bu projenin, öğretmenlere ve eğitim camiasına faydalı olmasını diledi. Dulkadiroğlu, ”200 Yataklı Turizm Meslek Lisesi uygulamalı oteli’nin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. Yapılacak binada 200 kişilik yatak, yemekhane, düğün salonu, fitness salonu, sauna, bay ve bayan termal havuz, yarı olimpik yüzme havuzu, otopark, oyun salonu yer alacak.  
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, On, Binlerce, Mezun, Veren, Lise, Yıkılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı