Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 22:15 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de ''Sokağa Çıkma Yasağı'' Öncesi Vatandaşlar Marketlere Akın Etti
İlk kez sokağa çıkma yasağı uygulanacak olan Kırşehir'de vatandaşlar marketlere akın etti.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de ''Sokağa Çıkma Yasağı'' Öncesi Vatandaşlar Marketlere Akın Etti

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramı ve arefe günü olmak üzere ülke genelinde 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak.Daha önce sadece büyükşehirler için uygulanan ''sokağa çıkma yasağı'' ilk kez 81 il için uygulanacak.Kırşehir'de çok sayıda vatandaş sokağa çıkma yasağı öncesinde marketlere akın ederek alış veriş yaptı.

 

 

Salgın önlemleri kapsamında marketlerdeki yoğunluğa göre ayarlanan müşteri sayısı nedeniyle market önlerinde uzun kuyruklar oluştu.Benzer durumun market içerisindeki kasa önlerinde de yaşandığı görüldü.Alışveriş sepetlerini tamamen dolduran vatandaşlar nedeniyle kasa önlerindeki uzun kuyruklar dikkat çekti.

 

 

 

Marketlerdeki yoğunluk nedeniyle Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri de market önü ve marketler içerisinde sosyal mesafe ve maske kuralına uyulup uyulmadığını denetledi.Bazı vatandaşların sadece 4 günlük sokağa çıkma yasağına rağmen aynı üründen fazla fazla alması da dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Akşam saatlerinde ise bu kez fırınların önünde ekmek kuyrukları yaşandı.4 günlük yasak öncesinde ekmek stoklamak isteyen vatandaşlar kuyruğa girdi.

 

:

Resmi makamlardan yapılan açıklamada , yasağın ilk günü 11:00 ile 17:00 arasında en yakın markete araçla gitmemek kaydıyla alışveriş için gidilebilecek.Ayrıca yasak faaliyetlerine devam edecek fırınlar tarafından da evlere ekmek servis edilebilecek.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber
Yorumlar
Haber Yazılımı