Haber Detayı
21 Ekim 2020 - Çarşamba 20:32 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de ki Tarihi Höyük Definecilerin Uğrak Mekanı Haline Geldi
Kırşehir'de bulunan Tekeli Höyüğü definecilerin uğrak mekanı haline geldi.Son dönemde höyükte yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken define bulmak için kullanılan çok sayıda araç gereç de ele geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Kırşehir'de ki Tarihi Höyük Definecilerin Uğrak Mekanı Haline Geldi

Kırşehir'e Bağlı Değirmenkaşı Köyüne bağlı Tekeli Höyükte definecilere yönelik yapılan operasyonda 2 kişi gözaltına alınırken define bulmak için kullanılan araç gereçlere de el konuldu.

 

 

Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada; '' Jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde,  Kırşehir İli Merkez İlçesi Değirmenkaşı köyü sınırları içerisinde bulunan Tekeli höyüğünde icra edilen operasyon sonucu;Ö.E ve İ.P isimli şüpheliler ile birlikte (2) Adet Dedektör, (1) Adet Çapa, (1) Adet Levye ve (1) Adet Kurusıkı Tabanca ele geçirilmiştir.Şüpheliler karakoldaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi.'' denildi.

 

DAHA ÖNCE DE OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

 

Bölgede çok sayıda höyük bulunurken Tekeli Höyükte son dönemde icra edilen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alınırken , kazı yapmakta ve define aramakta kullanılan çok sayıda araç gerece de el konuldu.

 

 

Daha önce höyük çevresinde kepçe ile kazı yapan A.C.,H.A.,Y.Ö.,ve O.D. gözaltına alınarak haklarında işlem yapılmıştı.

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, ki, Tarihi, Höyük, Definecilerin, Uğrak, Mekanı, Haline, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı