Haber Detayı
17 Temmuz 2022 - Pazar 11:46 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Kampa Alınan Genç Kızlar Ülkelerine Dönmek İstiyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Hirfanlı Barajı kenarında bulunan Ahi Evran Gençlik Kampı'na bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden 46 kız öğrenci de katıldı ancak kız öğrencilerin gençlik kampındaki etkinlikler nedeniyle geri dönmek istedikleri iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de Kampa Alınan Genç Kızlar Ülkelerine Dönmek İstiyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milletvekili Devrim Barçın, Kırşehir'e kampa götürülen 46 kız öğrencinin acilen geri dönmek istediklerini söyledi.

Barçın Facebook hesabından yaptığı açıklamada Kırşehir'e kampa götürülen 46 kız öğrenciye daha önceden söylenmeksizin mevlit dinletildiğini ve öğrencilerin ailelerinin endişeli olduklarını ileri sürdü.

Barçın açıklamasında şu ifadelere yer verdi :

"Bildiğiniz üzere Bakanlığı'nız tarafından Kırşehir'de düzenlenen gençlik kampına ülkemizden de 46 kız çocuğumuz gönderildi. İlk gece tek faaliyet mevlit dinletilmesi oldu.

Mevlit bitiminde yarın aynı maneviyat hocaları ile dersleri olacağı söylendi ki sizlerin bakanlık olarak paylaştığınız programlarda bu tür faaliyetler olduğu da yazmıyor. Aileler bize ulaşıp feryat ediyorlar, çocukları için ciddi endişe duyuyorlar ve çocukların dönmek istediğini söylüyorlar.

Bu konuya acilen müdahale edin ve lütfen artık anti laik faaliyetler içeren bu organizasyonlara gençlerimizi göndermeyin. 

Not: Elimde bu konuya yönelik belgeli bilgiler mevcut olup, Bakanlığın talep etmesi durumunda onlarla da paylaşabileceğimi belirtmek isterim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ahi evran gençlik kampı,devrim barçın
Yorumlar
Haber Yazılımı