Haber Detayı
12 Mayıs 2022 - Perşembe 16:48 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de İkamet Edip Çevre İllerde Çalışmayı Tercih Ediyorlar
Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin İlhan Yavuz, hemşire haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada Kırşehir'deki sağlık problemini bir daha gün yüzüne çıkardı.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir'de İkamet Edip Çevre İllerde Çalışmayı Tercih Ediyorlar

12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutlayan Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin İlhan Yavuz,  Kırşehirli olan 2 hemşirenin Kırşehir'de görev almak yerine çevre ilçeleri tercih etmesi ile ilgili karşılaştığı olayı şu şekilde anlattı :


Aksaray’a bağlı Sarıyahşi ve Ortaköy ilçelerine yeni atanmış 2 tane genç pırlanta gibi hemşire kardeşlerimle tesadüf bir toplantıda bir araya geldik. Nereli olduklarını sordum Kırşehir’ liyiz abi dediler. İlk tercihiniz Kırşehir’di puanınız yetmediği için gelmedi herhalde dedim. Sarıyhaşiye giden genç hemşire, abi derece yaptım 90 ın üzerinde puanım var istediğim yere atanırdım hatta Kırşehir’ de de yüksek lisans yapıyorum ama Kırşehir’i hiç tercih etmedim dedi. Bende şaşkınlıkla neden hem kendi memleketin, hem yüksek lisansın devam ediyor bu nasıl olur dedim. Genç hemşirenin ibretlik cevabı ile karşılaştım. ” Abi arkadaşta Kırşehirli biz ikimizde ilimizi tercih etmedik çünkü hastanede staj yaparken oradaki hemşire ağabeylerimizin ve ablalarımızın perişanlıklarını, pişmanlıklarını biliyoruz. Yönetimin yaptığı mantıksız işleri, sendikanın yılın bir günü pasta kesip geri kalanında kendilerinden ve yandaşlarından başkasını gözlerinin görmediğini biliyoruz. Bunun gibi birkaç sebep var ve arkadaşlarla düşündük böyle bir tercih yaptık. Bu düşünce ile Kırşehir’e yakın ilçelere atanan başka arkadaşlarımız da var. Nöbetlere araçlarımızla gidip geliyoruz mesleğimizde en arzulu olduğumuz, en faydalı olacağımız çağda maalesef böyle bir seçeneğe itilmek zorunda kaldık üzgünüz ama kafamız rahat abi.”

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: hemşireler
Yorumlar
Haber Yazılımı