Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 14:15 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Görüntülü Muayene Dönemi
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesine riskli gruplar için görüntülü muayene dönemi başlatıldı.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir'de Görüntülü Muayene Dönemi

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) içerisinde, Koronavirüs pandemisi kapsamında riskli grupta bulunan kişilerin herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeden görüntülü görüşme ile hekim tarafından muayene olmalarını sağlayan “Görüntülü Muayene Randevusu” hizmeti sunulmaya başlandı. 

Pandemi sürecinde riskli grupta bulunan vatandaşlar MHRS'ye kimlik numaralarıyla giriş yaptığında "Görüntülü Muayene"ye otomatik olarak yönlendirilecek. Çıkan bilgilendirme mesajında "Tamam” a tıklandığı takdirde randevu alma süreci gerçekleşecek. Uygun saat seçilerek görüntülü muayene onaylanacak. Muayene saatinde görüntülü muayene başladığında hastaya SMS ile bilgilendirme mesajı gelecek.Hasta gelen mesajdaki linke tıklayarak kamera ve mikrofon özelliği taşıyan telefon, bilgisayar veya tabletten görüşmeyi başlatabilecek.

Proje kapsamında ilk etapta 1 Aile Hekimliği Uzmanı ve 1 Çocuk Sağlığı Hastalıkları uzmanı branşında ihtiyaç duyan hastalar bu hizmetten yararlanabilecek. Talebe ve doluluk oranlarına göre saatlerin artırılması planlanıyor.

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, sağlık, görüntülü muayene
Yorumlar
Haber Yazılımı