Haber Detayı
25 Ekim 2021 - Pazartesi 19:03 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Ekmek Fiyat ve Gramajlarına Yeni Düzenleme
Kırşehir'de zam yapılmadan ekmeği 2 liradan satışa sunan fırıncılara ceza uygulandığını bildirildi.Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk ayrıca ekmeğe 50 kuruş zam yapılacağını ekmeğin gramajının ise 200 gramdan 240 grama çıkarılacağını yazdı.
EKONOMİ Haberi
Kırşehir'de Ekmek Fiyat ve Gramajlarına Yeni Düzenleme

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye genelinde ekmek fiyatlarının güncellenmeye başlandığını, Kırşehir'de de Fırıncılar Odası'nın isteğiyle ekmeğe zam yapılması için Ticaret İl Müdürlüğü koordinesinde gerekli yazıları yazdıklarını belirtti.

Ticaret Bakanlığının onay vermesi durumunda ekmeğin 50 kuruş zamla 2 liradan satışa sunulacağını vurgulayan Öztürk, gramajının da 240 grama yükseltileceğini aktardı.

Onay aşamasında olan bu kararı beklemeden bazı fırıncıların fırsatçılık yaptığı yönünde şikayet aldıklarını belirten Öztürk, şunları kaydetti:

"Zamlı fiyattan ekmeği satışa sunan işletmelere gerekli cezai işlemler uygulandı. Elbette fırıncılar zor zamanlardan geçiyor. Un fiyatları yükselmiş durumda. Fırıncı esnaflarımızın rahata kavuşması için bu teklifi sunduk. Bu noktada esnaflarımızın sabretmesi gerekiyor. Geçim sıkıntısı ve hayat pahalılığının içinde ekmeğe zam yapmayı fırıncılarımız da istemez ancak un fiyatlarına gelen zamlar esnafımızın da belini büküyor. Zamlar da kaçınılmaz oluyor. Tekrar esnafımıza sesleniyorum. Biraz daha sabretsinler. Zam talebi onaylandığında vatandaşlarımız ve esnaflarımızla paylaşacağız."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, Ekmek, Fiyat, ve, Gramajlarına, Yeni, Düzenleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı