Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 12:22 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Ekmeğin Fiyatı Yine Değişti
DİĞER Haberi
Kırşehir'de Ekmeğin Fiyatı Yine Değişti

Kırşehir'de kıyasıya rekabet içerisine giren büyük ve küçük fırınlar anlaşma masasına oturdu.Böylece 49 kuruşa kadar inen ekmeğin fiyatı tekrar 1.25 oldu.

Kentte bulunan 13 fırıncı arasında başlayan ekmek rekabeti ile birlikte büyük fırınlar büyük market zincirleri ile anlaşarak ekmek fiyatlarını 75 kuruş seviyesine çekmişti.Buna cevaben küçük fırınlarda yerli esnafla dayanışma içerisine girerek ekmeği 59 kuruşa çekmişti.Bunun ardındna büyük market zincirleri de ekmeği bu kez 55-60 kuruş bandına çekti.Yerel marketler de bu kez ekmeği 49 kuruşa çekmişti.

FIRINCILAR ANLAŞTI EKMEK 1.25 TL OLDU

Kırşehir merkezde bulunan fırıncıların anlaşarak rekabeti sona erdirdiklerini belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk , '' "Büyük balık küçük balığı yutar' misali büyük fırıncılar küçük fırıncıları bitirmek için bir rekabet başlatmışlardı. Biz zamanında uyarılarımızı yapmıştık. Bugün itibariyle fırıncılar aralarında anlaşarak rekabete son verdiler." ifadelerini kullandı.

RAMAZAN AYINDA PİDEYE ZAM YOK

Öztürk birilerinin, Ramazan Ayında Zam Yapılacağına dair iddiaları üzerine ise, "Ramazan ayında kesinlikle ekmeğe zamma müsaade etmeyiz. Ne sayın Valimiz, ne Ticaret ve Sanayi Odası ne de biz buna izin vermeyeceğiz. Bu anlaşmayı zammın habercisi olarak yansıtanlar var. Vatandaşımıza ramazan ayında ekmek zammı yaşatmayacağız." dedi.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, Ekmeğin, Fiyatı, Yine, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı