Haber Detayı
29 Ekim 2016 - Cumartesi 14:01 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Cumhuriyet Bayramı Coşku ile kutlandı
DİĞER Haberi
Kırşehir'de Cumhuriyet Bayramı Coşku ile kutlandı

Cumhuriyet Bayramı coşkusu Kırşehir'de binlerce kişinin katılımı ile yaşandı.

Sabah saatlerinde Vali Necati Şentürk'ün makamında bayram tebriklerini almasının ardından resmi tören ahi stadyumunda binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşti. Tören alanında Vali Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, halkı selamlayarak bayramlarını kutladı. Tören alanında konuşan Vali Necati Şentürk, cumhuriyetin en önemli değer olduğunu ifade etti.

Vali Şentürk konuşmasında, "Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun. Cumhuriyetle birlikte bu millet çağ atlamıştır. Mazlum milletlerde bizlerden yardım istemişlerdir. Çanakkale'de, Sakarya'da bu millet destan yazmıştır. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür. Sevgili gençler, bizim milletimiz yüzyıllardır tarih yazmıştır." dedi.

Cumhuriyetin 93. yıl dönümü törenleri öncesinde düzenlenen yarışmalarda derece yapan öğrencilerin ödüllerini almasının ardından Belediye mehter takımı gösteri sundu. Resmi geçit töreninin düzenlenmesinin ardından program sona ererken Vali ve Belediye Başkanı halkı selamladı. Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında ‘diriliş’ müziği tepkisi Cumhuriyetin ilan edilişinin 93. yıl dönümü kutlamalarında Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Yılmaz Zengin, stat alanında çalınan ‘Diriliş’ müziğine tepki gösterdi. İl Başkanı Zengin tepkisini şöyle dile getirdi. “Birbirlerinize çağrılarda bulunuyordunuz. 1 5 Temmuzu Cumhuriyet yaşatmadı. Diriliş 15 Temmuz değil Cumhuriyettir. Büyük bir skandal yaşanmıştır. Benim tepkim programı düzenleyenlerekim organize yaptı ise Vali beyin de gereğini yapması gerekir. Yaşanan durum için gereği yapılmazsa yaşananları ben parlementoya kadar taşıyacağım.” Kırşehir’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Vali Necati Şentürk’ün tebriklerin kabulünü makamında almasının ardından resmi geçit töreni ile ahi stadyumunda devam etti. Kırşehir'de düzenlenen kutlamalara Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Milletvekili Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı Jan. Albay Hüseyin Altuntaş, siyasi temsilciler ve çok sayıda öğrenci katılım gösterdi.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, Cumhuriyet, Bayramı, Coşku, ile, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı