Haber Detayı
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 13:46 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Coşkulu 19 Mayıs Kutlaması
Kırşehir'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Dolayısıyla Cacabey Meydanında Atatürk Anıtı Önünde program düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de Coşkulu 19 Mayıs Kutlaması

 

 

Cacabey Meydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk koyulmasıyla başlayan programa Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç ,Belediye Başkan Yardımcıları Hamza Çam, Osman Uçar ve Tuncay Polat , Gelecek Partisi İl Başkanı Gökhan Biçici , Demokrat Parti İl Başkanı Akif Aközbek, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

Anma progrmaında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu mesajında , ''Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmış, bir ülkenin makus talihini değiştirmiştir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Anadolu halkı, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden hep birlikte tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek olan bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir. 

 

 

Böylesine anlamlı günde başta gençlerimiz olmak üzere hepinizin19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere bağımsız Türkiye’yi armağan eden Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.'' ifadelerini kullandı.

 

 

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ise , ''Çağdaş, aydınlık ve modern bir toplumun gelişmesinde, ileriye doğru taşınmasında mantığın ve bilimin varlığının her daim ortaya koyulacağını ve bilimin ışığının önüne hiçbir şeyin geçemeyeceğini sergileyen geleceğimizin en büyük umutları olan tüm gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum'' dedi.

 

 

Program daha sonra Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile devam etti.

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, Coşkulu, 19, Mayıs, Kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı