Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 13:51 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de ''Basın Enleri'' Ödülleri Sahiplerini Buldu
DİĞER Haberi
Kırşehir'de ''Basın Enleri'' Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kırşehir'de Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen gecede ''Basının enleri'' ödüllerini aldı.Kırşehir Haber Türk köşe yazarı Adnan Yılmaz ''Yılın En İyi Köşe Yazarı'' ödülünü aldı.

Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen törende, “yılın en iyi” görüntülü haber, fotoğraflı haber, haber sitesi, radyo programı başta olmak üzere 11 kategoride basın çalışanlarına ödülleri takdim edildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren TİGAD Kırşehir Temsilcisi Erdem Yeşer, Medya iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme görsel ve yazılı basının yanı sıra internet haberciliğini ve sosyal medyanın etkinlik alanını neredeyse toplumun tüm kesimlerine ulaşacak şekilde kuşatıldığını belirtti.

İnternet medyacılığın çağımızda yaygın şekilde kullanıldığını söyleyen TİGAD Genel Başkan Vekili Okan Geçgel, “2000’li yıllara  kadar büyük medya organlarının öncülüğünde kurulan ve gazete sayfalarının olduğu gibi internet sitelerine aktarılmasından ibaret olan internet haberciliği bugün daha profesyonel yöntemlerle yoluna devam ediyor. Gazeteler dijital olarak kullanılmaya başlandığından beri de internet haberciliği kavramı doğdu .Avantajları nedeniyle de hızla yaygınlaştı” diye konuştu.

Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz ise internet ve sosyal medya aracılığıyla dijital basının ülkemizde ve dünyada toplumu bilgilendirme ve bilinçlendirme ,sosyal hareketlilik konusunda demokrasinin en önemli unsuru haline geldiğini ifade etti.

Konuşmalarından ardından TİGAD Başkan Vekili Okan Geçgel moderatörlüğünde haberler.com genel yayın yönetmeni Avukat Bedia Teymur ile internet haberciliği konusunda kısa bir söyleyişi gerçekleştirildi.

Gecenin sonunda ise 11 dalda yılın enleri belirlendi.

DHA Muhabiri Abdurrahman Dulkadir, “yılın en iyi görüntülü haberi”, Umut Gazetesi muhabiri Mustafa Çavuş, ”yılın en iyi fotoğraflı haberi”, Evran Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Aykut Baş, ”Yılın en iyi internet sitesi”, Çiğdem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Salih Güner, ”yılın en iyi gazetesi”, Yeşil Kaman TV Genel Yayın Yönetmeni Vahit Aldı ve Özkan Ocak, “yılın en iyi televizyonu”, Kahyanın Günlüğü radyo programı sunucusu Ferhat Yıldırım, “yılın en iyi radyo programı”, İbrahim Kahraman, ”yılın en iyi grafik tasarımcısı”,  Harun Şener, ”yılın en iyi muhabiri, Umut Gazetesi spor muhabiri Salih Hançer ”yılın en iyi spor muhabiri”, Köşe Yazarı Adnan Yılmaz, ”yılın en iyi köşe yazarı”, Sonsöz haber sitesi muhabiri Cansu Kılınç, ”yılın en iyi belgeseli” ödüllerini aldı. Ayrıca haberler.com genel yayın yönetmeni Bedia Teymur ve İlave TV Muhabiri Arif Kocabıyık’a teşekkür plaketi takdim edildi.

Törene Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, İl Kültür ve Turizm Vekili Eyüp Temur, ilçe belediye başkanları, siyadi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, ''Basın, Enleri'', Ödülleri, Sahiplerini, Buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı