Haber Detayı
13 Ağustos 2021 - Cuma 18:59 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Aşılama Çalışmalarına Hız Verildi
Koronavirüs vaka sayısının artması ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamları sonrasında aşılama çalışmaları hızlandırıldı.
SAĞLIK Haberi
Kırşehir'de Aşılama Çalışmalarına Hız Verildi

Kırşehir'de 24-30 Temmuz haftasında her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı 123,85'ten 31 Temmuz-6 Ağustos haftasında 165,81'e yükseldi.Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Türkiye genelinde vaka sayılarında artış yaşandığını belirterek, Kırşehir'deki artışın diğer bazı illere göre çok hızlı olmadığını ancak bu sayıların da düşürülmesi için ekiplerin mücadelelerine devam ettiğini söyledi.Sağlık ekiplerinin sahada yoğun aşı çalışması yaptığını, diğer ekiplerin de denetimlerini sürdürdüğünü dile getiren Akın, özellikle pazar yerleri ve çarşılar ile kent merkezindeki ana arterler başta olmak üzere cadde ve sokaklarda maske, mesafe ve hijyen kontrolleri yapıldığını ifade etti.
 

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Deniz Torun da yoğun bir çalışma ile kentte uygulanan aşının 273 bin dozu geçtiğini belirterek, aşılama oranında da yüzde 72'ye ulaştıklarını ifade etti.

 

KIRŞEHİR MAVİYE ÇOK YAKLAŞTI

Öte yandan Kırşehir Sağlık Müdürlüğü aşılama hızını hazırladığı video ile paylaştı 'Kırşehir'de yüzde 75 aşılama oranı için çağrı yapıldı Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aşının önemine dikkat çekmek amacıyla Kırşehir, 'Maviye Yaklaştı' başlığı ile yüzde 75 aşılama oranı için çağrı yapıldı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,kırşehir haber, aşılama
Yorumlar
Haber Yazılımı