Haber Detayı
22 Haziran 2022 - Çarşamba 22:01 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Asfalt Serim İşlemlerine Hız Verildi
Kırşehir Belediyesi, mevcut asfalt üretimi ile birlikte gerçekleştirdiği 100 Milyonluk asfalt ihalesinin ardından üst yapı çalışmalarına da hız verdi.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de Asfalt Serim İşlemlerine Hız Verildi

Önceki yönetimden devraldığı asfalt plent tesisini tekrar faaliyete geçirerek büyük tasarruf sağlayan Kırşehir Belediyesi, kombi asfalt serim aracını da devreye sokarak problemli ve kısıtlı yollarda asfalt serim işlemi gerçekleştirmişti.Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daha önce yaptığı açıklamada birçok bölgede yol çalışmalarının eksik bırakıldığını ve kentin birçok bölgesinde asfalt yol ihtiyacının olduğunu belirterek asfalt ihalesi gerçekleştirilmişti.Yaklaşık 100 Milyon TL bedelle gerçekleştirilen ihalenin ardından hav koşullarının da iyileşmesiyle birlikte üst yapı çalışmalarına da hız verildi.

 

 

MEDAŞ'IN BOZDUĞU CADDEDE ÖNCE BORULAR DEĞİŞECEK SONRA ASFALT SERİLECEK

MEDAŞ'ın çalışmaları nedeniyle bozulan caddelerde ise önce asbestli su boruları sağlıklı polietilen borularla değiştirilecek ve daha sonra asfalt serim işlemi gerçekleştirilecek.Asbestli boruların değişimi için ihale gerçekleştirildi ve yakın zamanda çalışmalara başlanması beklenmiyor.Özellikle şikayet konusu olan Selgah Caddesi'ndeki asbestli borular değiştirildikten sonra cadde üst yapı çalışmaları yoğun şekilde gerçekleştirilerek mağduriyetin de bir an önce giderilmesi planlanıyor.Kırşehir Belediyesi zaten bozuk olan bölgelerde önce alt yapı çalışmaları gerçekleştirerek ''yap-boz'' işlemlerinin yüklediği israfları da önlemek istiyor.

 

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Ekiplerimiz şehrimizin muhtelif yerlerinde alt-yapı ve üst-yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Söz verdiğimiz gibi 14 mahallemizde hizmet bekleyen noktalarımızın fizibilite çalışmalarının ardından çalışmaları da başlatıyoruz. Amacımız Kırşehirli hemşehrilerimizin daha çağdaş ve daha modern bir kent hayatına kavuşmasıdır.Asfalt serim çalışmalarının daha hızlı ve kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için çalışmalarını sürdüren Kırşehir Belediyesi ekiplerimiz yeni Asfalt Serim Aracımızla da girilmedik mahalle ve yol bırakmayacak.

 

 

Çağdaş şehirlerin olmazsa olmazlarından olan kaliteli ve güvenli yolların halkın ulaşımı ve araçlarını kullanması açısından çok önem arz etmektedir. Bu bağlamda Kırşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl Ağustos ayında yeni Kombi Asfalt Serim Aracımızı halkımızın hizmetine sunduk.Belediyemiz araç filosuna kazandırdığımız Kombi Asfalt Aracımızla daha önce de söz verdiğimiz gibi girilmedik mahalle ve yol bırakmayacağız.

 

 

 Bundan sonra da belediye hizmetlerinin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için yapılması gereken ne varsa tüm birimlerimizle birlikte yapmaya devam edeceğiz. Kırşehir ve Kırşehir halkı her şeyin en iyisine layıktır ve biz de bu konuda üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye devam edeceğiz.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,selahattin ekicioğlu,asfalt serim
Yorumlar
Haber Yazılımı