Haber Detayı
09 Eylül 2021 - Perşembe 21:16 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Ahilik Haftası Etkinlikleri Başlıyor
13 ve 19 Eylül tarihleri arasında 34.'sü gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası Kırşehir'de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.16 Eylül Perşembe günü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan etkinliklere katılacak.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de Ahilik Haftası Etkinlikleri Başlıyor

Kutlamalar öncesi 11 Eylül Cumartesi Günü davul zurna eşliğinde esnaf kutlamalara davet edilecek.13 Eylül Pazartesi günü Cacabey Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlayacak olan kutlamalar  çeşitli programlar ve konserler ile devam edecek. Ahilik Haftası'na 81 ilin birlik başkanı,13 federasyon başkanı, çok sayıda siyasi ve bürokratın katılacağı belirtiliyor.15 Eylül Çarşamba günü yöresel yemek yarışması düzenlenecek.Yarışmaya son başvuru tarihi ise 10 eylül olarak açıklandı.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 16 EYLÜL'DE KIRŞEHİR'E GELİYOR

34.'sü düzenlenecek olan Ahilik Haftası kapsamında 16 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir'e gelecek.Partisinin yeni il binası açılışını gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halka hitap etmesi de bekleniyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir'e en son 2016 yılında Ahilik Haftası Programları için katılmış ve Şed kuşatma törenine katılmıştı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir haber,recep tayyip erdoğan,ahilik haftası
Yorumlar
Haber Yazılımı