Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 09:53 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de 9:05'te Hayat Durdu
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünden Kırşehir'de hayat durdu.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir'de 9:05'te Hayat Durdu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde Cacabey Meydanında tören düzenlendi.Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından 09:05'te başlayan sirenlerle beraber Kırşehir'de hayat durdu.

 

 

Yolda seyir halinde olan vatandaşlar araçlarını durdurarak saygı duruşunda bulundular.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82. yıldönümü nedeniyle Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde de tören düzenlendi.

 

KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SELAHATTİN EKİCİOĞLU'NUN 10 KASIM MESAJI

Ülkemizin kurucusu, Anadolu aydınlanmasının öncüsü; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 82. yıldönümünde, saygı, rahmet ve giderek büyüyen özlemle anıyoruz.
 

Anadolu topraklarından bir güneş gibi parlayan bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, hiç kuşku yoktur ki Mustafa Kemal Atatürk sayesinde yanmıştır. Mustafa Kemal Atatürk, çökmüş bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş; siyasi ve askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece bizim tarihimize değil, Dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır. Bu sebepledir ki; Mustafa Kemal Atatürk, Dünya’nın bütün ezilen halklarına istisnasız bir örnek olmuştur. Bütün hayatını ülkemizin bağımsızlığına ve aydınlanmasına adayan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir.  Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu, gösterdiği hedeflere her geçen gün biraz daha yaklaşmak, uygarlık yarışında daha ileri adımlar atmak, Cumhuriyet’i ve onun değerlerini her koşulda korumak, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaktır.

 
Biliyoruz ki; Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak, kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüklere, bağımsızlığa daha fazla sahip çıkmak demektir. Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 82. yılında, bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza söz vererek, O’nu bu ölüm yıl dönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 

 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, atatürk
Yorumlar
Haber Yazılımı