Haber Detayı
16 Ocak 2023 - Pazartesi 08:20 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de 7 Kız Öğrenciye İstismar İddiası
Kırşehir'de bir okulun pansiyonunda kalan ve yaşları 13 ile 14 arasında değişen 7 kız öğrencinin okul müdür yardımcısı tarafından istismar edildiği ortaya çıktı.
EĞİTİM Haberi
Kırşehir'de 7 Kız Öğrenciye İstismar İddiası

Olay, 2021 yılının sonlarında Kaman'daki Fen Lisesi'nin pansiyonunda meydana geldi.İddiaya göre Pansiyondan da sorumlu Okulun Müdür Yardımcısı N.A., yaşları 13 ile 14 arasında değişen yedi kız öğrenciyi istismar etti.Çocuklar, ilk başta kendilerine ‘babacan’ davrandığını belirttikleri müdür yardımcısının davranışlarının giderek değişmeye başladığını kaydetti. Müdür yardımcısının pansiyonda kalan kızlardan birine, “Bundan sonra yalnızca benim yanımda açık giyineceksin” dediği iddia edildi. Öte yandan müdür yardımcısının N.A.'nın yasak olmasına karşın kızların kaldığı odalara haber vermeksizin girip çıktığı da öne sürüldü. İstismar mağduru çocuklardan birinin okul dışındaki bir markette müdür yardımcısı tarafından  sıkıştırıldığı da iddialar arasında yer aldı.

 

DURUŞMA 31 OCAK'TA GÖRÜLECEK

Müdür yardımcısı N.A. geçen yıl nisan ayında tutuklandı ve Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Çelişkili beyan verdikleri gerekçesiyle çocukların dört kere ifadeleri alınırken zanlı avukatının çocuklara, “Hocan yatakta sana dokunduğunda bir şey hissettin mi?” diye sorduğu ifade edildi. Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan okul müdür yardımcısına yönelik kararın 31 Ocak’ta görülecek mahkemede verileceği kaydedildi.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir'de, 7, Kız, Öğrenciye, İstismar, İddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı