Haber Detayı
17 Mayıs 2022 - Salı 10:41 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Dahil 8 İlde Twitch Operasyonu
Ünlü yayıncılık platformu Twitch'i kullanarak sosyal medya platformunda dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen şebekeye yönelik İstanbul merkezli Ankara,İzmir, Kırşehir, Eskişehir, Balıkesir, Adana ve Çanakkale,illerinde 18 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
Kırşehir Dahil 8 İlde Twitch Operasyonu

Ünlü yayıncılık platformu Twitch'i kullanarak sosyal medya platformunda dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen şebekeye yönelik İstanbul merkezli Ankara, İzmir,Kırşehir,  Eskişehir, Balıkesir, Adana ve Çanakkale,  illerinde 18 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon yapıldı. Düzenlenen operasyonlarda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

 

 

KARA PARA AKLIYORLARDI

Şüphelilerin, başkalarına ait kredi karti bilgileriyle ünlü sosyal medya platformu Twitch'te yayın yapan kişilere para göndererek dolandırıcılık yöntemiyle elde edilen paraları akladığı belirlendi. Daha önce de Twitch yayıncılarına yönelik operasyon yapıldığı ve bugün yapılan operasyonun ikinci kısmı olduğu öğrenildi. Bu yöntemle haksız kazanç elde edildiğini belirleyen polis, yapılan geniş çaplı çalışmada 18 şüpheliyi tespit etti.

 

 

ÖZEL TİMLER DESTEK VERDİ

Operasyonun İstanbul ayağında ise başta Bağcılar olmak üzere 9 ilçedeki adreslere operasyon yapıldı. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen operasyona özel harekat timleri de destek verdi. Öte yandan baskın yapılan adreslerden biri de Bağcılar İnönü Mahallesi 425. Sokakta bulunan 3 katlı binanın giriş katı oldu. Adreslerde yapılan aramalar sonrasında gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: twitch
Yorumlar
Haber Yazılımı