Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 17:43 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Cuma Namazına Hazır
29 Mayıs'ta Kılınacak olan Cuma Namazı İçin Cacabey Meydanı ve Ahi Evran Külliyesi dezenfekte edilerek saf tutacak cemaat için yerler sosyal mesafe kuralına uygun olarak işaretlendi.
YAŞAM Haberi
Kırşehir Cuma Namazına Hazır

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse yönelik tedbirler kapsamında Camilerde toplu halde namaz kılınmasına ara verilmişti.Geçtiğimiz günlerde  CUmhurbaşkanı Erdoğan yapıtğı açıklamada 29 Mayıs tarihinde Camilerde kısıtlı olarak sadece öğle ve ikindi namazları kılınacak şekilde ibadet yapılacağını açıklamıştı.

 

 

Yine tedbirler ksapmında Cuma Namazının açık alanda kılınacağı belirtilmişti.Kırşehir'de de namaz kılınacak camiler Valilik tarafından açıklanmıştı.29 Mayıs'ta kılınacak Cuma Namazı için Cacabey Meydanı , Ahi Evran Külliyesi ve Hoca Ahmed Yesevi Cami Avlusunda gerekli çalışmalar tamamlandı.

 

 

Kırşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler Cuma Namazı kılınacak olan alanlarda gerekli dezenfekte çalışmalarını tamamladı.İl Özel İdaresine bağlı ekipler ile birlikte Namaz Kılınacak alanlar cemaatin 1 metre aralıklarla saf tutacağı şekilde sarı renkli bantlarla işaretlendi.Vatandaşlar için ayrılan kısım ise 60 cm olarak belirlendi.

 

 

Yarın kılınacak Cuma namazı öncesinde Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ve beraberindeki heyet Cacabey Meydanında İncelemelerde bulundu.

 

 

Ahi Evran Külliyesinde yapılan çalışmalar ise Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu tarafından incelendi.Ekicioğlu yaptığı açıklamada, ''Namaz kılmak için belirlenen alana sosyal mesafe şartlarını bozacak sayıda vatandaş alınmayacak. Namaz kılınması için belirlenen alanlarda kapasitenin üzerine çıkılmayacak. Vatandaşlar namazlarını kılmaya kendi seccadeleri ile gidecek. Maske kullanma zorunluluğu ibadet sırasında da devam edecek. Covid-19 tedbirleri kapsamında Kırşehir Belediyesi, tüm vatandaşlarımızın ibadetlerini gönül rahatlığı ile yapabilmesi için gerekli dezenfekte işlemlerini tamamladı.'' dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, ibrahim akın, murat türesin, selahattin ekicioğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı