Haber Detayı
20 Eylül 2020 - Pazar 23:23 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Çevre Yolunda Mustafa Kendirli Topu Taca Attı
Kırşehir AKP Milletvekili Mustafa Kendirli yine gündeme sarsacak ve tepki çekecek sözlere imza attı.Kendirli Kırşehir Çevre yolu ile ilgili , ''Yapma niyetleri varsa 250 milyon TL civarında bir kamulaştırma bedeli var Belediye ödesin biz de yolu yapalım.'' dedi
GÜNDEM Haberi
Kırşehir Çevre Yolunda Mustafa Kendirli Topu Taca Attı

10 yılı aşkın süredir yapılması beklenen ancak bir türlü yapılamayan Karayolları Genel Müdürlüğü sınırları içerisindeki Kırşehir Çevre you tam bir muammaya döndü.Dönemin AK Partili milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'nın  uzun uğraşları sonucu 2018 yılı yatırım programını alınan çevre yolu 2018 genel seçimlerinin ardından bir anda rafa kaldırıldı.Son genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili seçilen Mustafa Kendirli tartışmalara rağmen tek bir söz dahi etmezken 2 yıl önce yap-,işlet devret modeliyle yapımına başlanan ve bitirilen Ankara-Niğde Otobanına sahip çıkarak , ''Kırşehir'in ticaretini canlandıracak'' açıklamasında bulunmuştu.Gazetemizin uzun süre gündeme getirdiği  ve Karayolları Genel Müdürlüğü uhdesinde kalan ''Kırşehir Çevre Yolu'' meselesi ile ilgili Kendirli ilk kez konuştu.

 

''YAPMA NİYETLERİ VARSA ÖDESİNLER BİZ YAPALIM''

 

AK Parti Kırşehir Merkez İlçe kongresinde konuşan Mustafa Kendirli , '' Çevre yolu şehrimizin mücavir alanı içindedir.Belediyenin sınırları içindedir ve Çevre Yolu niyetleri varsa buyursunlar 250 Milyon civarında bir kamulaştırma bedeli var.Belediye mücavir alanı içerisinde olduğu için ödesinler.Yapamazlar yolu yapamayacaklarını biliyoruz.Ben de Kırşehir AK Parti milletvekili olarak buradan söz veriyorum.Diyorum ki ; siz kamulaştırma bedelini ödeyin.Yolu da ulaştırma bakanlığımıza , karayollarımıza yaptırmanın sözünü ben veriyorum.Hadi hodri meydan.'' diyerek Ulaştırma Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan Kırşehir Çevre Yolu projesinin 31 Mart Seçimlerinin ardından rafa kaldırıldığını doğruladı.Hatırlanacağı üzere 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Kaman'da konuşan Kendirli yapılacak hizmetler için , ''Kırşehir'e artık yeter'' açıklamasıyla gündeme oturmuştu.Peki ama Kendirli'den önceki AK Parti Milletvekillerinin Kırşehir Çevre Yolu ile ilgili düşünceleri ve çalışmaları ne olmuştu.

 

''KAMULAŞTIRMA İŞLEMLERİNİ HIZLA TAMAMLAYIP İHALEYE ÇIKARACAĞIZ''

 

Kırşehir Çevre Yolu için uzun uğraşlar vererek 2018 yılı yatırım programına aldıran Mikail Arslan , '' Çevre Yolu Kırşehir'in geleceğini belirleyecek.Nihayet projeyi yatırım programına aldırmayı başardık.Projeyi hızla ihaleye çıkarıp yapımına başlayacağız.Yapılan imar planı ile birlikte kamulaştırma işlemlerini de bu süreçte hızla çözmüş olacağız'' demişti.Ancak 2018 genel seçimlerinde Mikail Arslan AK Parti Milletvekili adayı gösterilmedi.Arslan'ın milletvekiliği ile birlikte çok sayıda projede askıya alındı.

 

''KIRŞEHİR'İN ÇEVRE YOLUNA ÇOK İHTİYACI VAR''

 

Şimdiki AK Parti milletvekili Mustafa Kendirli'nin ''yapma niyetleri varsa'' sözünün aksine dönemin AK Parti Milletvekili Salih Çetinkaya ise şöyle demişti, '' Çevre yolu ile ilgili düşüncemiz şu bizim, çevre yolu Kırşehir’de bir ihtiyaç. Trafik güvenliği ve şehirdeki yaşayan hemşehrilerimizin güvenliği açısından bir ihtiyaç. Şu andaki Kırşehir-Kayseri-Ankara asfaltı trafiği kaldırmaktan ve trafik ihtiyaçlarına cevap vermekten çok uzak bu yoğunlukla birlikte. Çekmeleri yok, cepleri yok ve yoğunluk anlamında da çok yoğun bir yol. Allah korusun bir tanker patlasa, gaz yüklü bir araç patlasa Kırşehir’i tehdit eden bir hale gelir. Bu şehrimizin ihtiyacı olduğu için çevre yolunun takipçisiyiz. Başbakanımız söz verdi, Cumhurbaşkanımız söz verdi. Ben eski Ulaştırma Bakanımız Lütfi Elvan Bey ile görüştüm. Çevre yolu ile ilgili talimatı verdi. İnşallah hükümetin ya da önümüzdeki sürecin belirlenmesini bekliyoruz. Şu anda hükümet kurma çalışması devam ediyor. İlk yapacağımız işlerden biri çevre yolu olacak” 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Çevre, Yolunda, Mustafa, Kendirli, Topu, Taca, Attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı