Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 12:09 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Belediyesi, ''Tam Kapanma Döneminde de Çalışmalarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor''
Kırşehir Belediyesinden yapılan açıklamada tam kapanma döneminde tüm birimleri çalışmalarına hız kesmeden devam edildiği belirtildi.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir Belediyesi, ''Tam Kapanma Döneminde de Çalışmalarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor''

29-Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde  tam kapanma dönemi ile birlikte  vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden dışarı çıkmasının yasaklanması da yasaklanmıştı. Kırşehir Belediyesi de tam kapanma dönemine rağmen hiçbir hizmetin aksamaması için çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ettiğini açıkladı.

 

Kırköy Projesi Çalışmaları Devam Ediyor

 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: ‘’Tam kapanma döneminde vatandaşlarımıza yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizde hiçbir aksama yaşanmaması için çalışmalarımız artarak devam ediyor.

 

 

İlimizin çeşitli bölgelerinde Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz tarafından yürütülen yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları ve aynı zamanda Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları hızlanarak devam ediyor. Yine ilimizin bütün mahallelerinde Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından temizlik, ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları artarak devam ediyor.

 

Müftülük Caddesi Üst Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

 

Yaz mevsiminin yaklaştığı bu sıcak günlerde ilimizdeki park ve yeşil alanlardaki çalışmalarını arttıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz özellikle Belediyemiz tarafından üretilen çiçek ve çeşitli bitkilerin dikiminin ardından yeşil alanların tamamın da sulama ve bakım işlemlerini ve peyzaj çalışmalarını eksiksiz bir şekilde devam ettiriyor. 

 

 

Yine Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğümüz tarafından özellikle Ramazan ayı içerisinde dar gelirli ve ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşlarımıza yönelik olarak gıda çeki ve gıda kolisi, günlük sıcak yemek ve ekmek dağıtımı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için yapılan sosyal yardım çalışmalarımız artarak devam ediyor.

 

 

  Ayrıca; Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte vatandaşlarımızın herhangi bir sorun yaşamaması için özellikle gıda güvenliği konusunda Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler denetimlerini arttırmış durumdadır. Bu dönemde tabi ki can dostlarımızı da unutmuyor, sokak hayvanlarımıza mama ve su desteğini arttırıyoruz’’ dedi. 

 

 

  Kırşehir Belediyesi’nin İmar ve Şehircilik, Emlak ve İstimlak, Ulaşım Hizmetleri ve başka bütün birimlerdeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini bildiren Başkan Ekicioğlu,  tam kapanma döneminden sonra ilimizde Koronavirüs salgının artış hızında azalma yaşanmasının en büyük temennileri olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir haber
Yorumlar
Haber Yazılımı