Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 15:09 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Belediyesi'nden Takdir Toplayacak Projeler
Kırşehir Belediyesi ''Kullanılmış Elbise ve Ayakkabı Kumbarası'' ile sokak hayvanları için ''Mamamatik'' projesini hayata geçirdi.
GÜNDEM Haberi
Kırşehir Belediyesi'nden Takdir Toplayacak Projeler

Sıfır Atık ve geri dönüşüm parolasıyla yola çıkan Kırşehir Belediyesi, şehrin birçok noktasına  ''Kullanılmış Elbise ve Ayakkabı Kumbarası'' yerleştirildi.Kumbarada biriktirilecek eşyalar daha sonra geri dönüşüme gönderilerek ihtiyaç sahipleri için kullanılacak.

 

Kullanılmış Elbise ve Ayakkabı Kumbarası

SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMAMATİK

Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmayla, sokakta yaşamını sürdüren kedi ve köpeklerin rahat bir şekilde yem ve su ihtiyaçlarını giderebilmeleri için şehrin farklı noktalarına mamamatik yerleştirildi. Hem sıfır atık hem de geri dönüşümün hedeflendiği uygulamayla boş petlerin, mamamatik kutusunun giriş haznesine yerleştirilmesi ile mama haznesine bir miktar mamanın dökülmesi şeklinde işleyen mamamatik ile geri dönüşüm desteklenirken, hayvan sevgisi bilinci de oluşturuluyor.

 

 

Şu an için Cacabey Meydanı ve Kentpark’a yerleştirilen mamamatik, önümüzdeki günlerde kentteki birçok farklı noktaya da yerleştirilecek.
 

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir belediyesi, Kullanılmış Elbise ve Ayakkabı Kumbarası
Yorumlar
Haber Yazılımı