Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 20:05 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Belediyesi Bitki ve Ağaçları Artık Kurduğu Seralarda Üretiyor
Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kurulan seralarda Belediye'nin gül, lavanta ve çalı bitki türlerinin çelikleme yöntemiyle üretimine başlandı.
YAŞAM Haberi
Kırşehir Belediyesi Bitki ve Ağaçları Artık Kurduğu Seralarda Üretiyor

Daha önce Kırşehir'de gerçekleştirilen peyzaj işleri için milyonlarca TL ödeyen Kırşehir Belediyesi artık kendi bitkisini kendi üretmeye başladı.Yapılan bu çalışmayla birlikte Kırşehir'in ihtiyacı olan bütün bitkilerin üretimi belediye tarafından oluşturulan seralarda gerçekleşecek.

 

 

''BU İŞE CİDDİ DERECEDE KAYNAK AKTARILIYORDU''

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde yapılan seralarda çelikleme üretimi çalışmalarını yerinde inceleyen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ‘’Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından kurulan seralarımızda ihtiyaç duyduğumuz gül, lavanta gibi çiçeklerin ve çalı bitki türlerinin hepsinin üretimini çelikleme yöntemiyle gerçekleştiriyoruz. Bilindiği gibi bu işe ciddi derecede kaynak aktarılıyordu. Biz üretmenin ne kadar önemli olduğunun bilincinden hareketle kendi çiçeğimizi kendimiz üretiyoruz. Ürettiğimiz çiçeklerin şehrimizdeki park, cadde, refüj gibi alanlarına dikimi gerçekleştirilecek. Emeği geçen ekip arkadaşlarımızı kutluyorum, üreten bir Kırşehir’i hep birlikte inşa ediyoruz. ‘’ dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir hber, kırşehir belediyesi, selahattin ekicioğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı