Haber Detayı
25 Ekim 2021 - Pazartesi 10:38 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Pazar Yerini Ziyaret Etti
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ile birlikte Pazaryeri esnafı ile bir araya gelerek talepleri ve sorunları dinledi.
SİYASET Haberi
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Pazar Yerini Ziyaret Etti

Haftanın 2 günü açık olan ve onbinlerce vatandaşın alışveriş yaptığı pazar yerinde esnafları ziyaret ederek incelemerde bulunan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , ''Son dönemlerde akaryakıt, elektrik, doğal gaz ve gıda maddelerine gelen zamlar nedeniyle halkın büyük bir geçim sıkıntısı yaşıyor.Peş peşe gelen fahiş zamlar halkın alım gücünü düşürürken esnafımızın da sıkıntıları giderek katlanıyor.'' ifadelerini kullandı.

 

 

Milletvekili Metin İlhan ve CHP İl Başkanı Baran Genç ile birlikte Pazaryerinde bulunan tüm esnafı ziyaret ederek sıkıntılarını da dinleye Ekicioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü : 

“Covid-19 salgınıyla birlikte geçim sıkıntısı, işsizlik, ekonomik kriz karşısında çaresiz kalan vatandaş her yeni güne zamlarla uyanırken bu durumdan işçi, memur ve emekli ve esnafımız başta olmak üzere her kesim ciddi oranda etkileniyor.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz nedeniyle ilimizde de pazar esnafı tezgah açamaz; vatandaş da ise pazara uğrayamaz duruma geldi. Pazar esnafı, sebze ve meyve fiyatlarının zamlanmasından dolayı satış yapamamaktan haklı olarak şikayet ederken "ucuz ürün bulurum" umuduyla pazarı karış karış gezen vatandaşlar ise maalesef pazardan eli boş döner hale geldi.

Ülke genelinde yaşanan kuraklık, Covid-19 salgını, tarım arazilerinin verimli kullanılamaması ve yüksek enflasyon nedeniyle pazaryerlerine yaklaşamayan vatandaşlar, her geçen gün artan hayat pahalılığı karşısında ne yazıktır ki çaresiz kalıyor.

Temennimiz yaşanan sıkıntıların bir an evvel son bulması ve gerek esnafımızın gerekse de hemşehrilerimizin geçim sıkıntılarının son bulması noktasında merkezi anlamda gerekli önlemlerin alınarak ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların bir an önce son bulmasıdır.”

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: selahattin ekicioğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı