Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 11:32 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Belediye Başkan Yardımcılarından Müftü Mehmet Yaman'a Ziyaret
Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Kırşehir Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz , Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam İl Müftüsü Mehmet Yaman'ı makamında ziyaret ettiler.
DİĞER Haberi
Kırşehir Belediye Başkan Yardımcılarından Müftü Mehmet Yaman'a Ziyaret

 Belediye Başkan Yardımcıları Nuri Araz , Asaf Kayaoğlu, Osman Uçar ve Hamza Çam ziyarette yaptıkları açıklamada , Bizleri makamında ağırlayan İl Müftüsü Mehmet Yaman ile çok sıcak ve samimi bir ortamda güzel bir sohbet gerçekleştirdik. İl Müftümüz Mehmet Yaman nezdinde , ilimizde görev yapan tüm din görevlisi personellerin Camiiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyoruz.

 

 

            Belediye olarak hizmetlerimiz ve imkanlarımız dahilinde İl Müftülüğünün yanında olduklarını kaydeden Başkan Yardımcıları, İl Müftüsü Mehmet Yaman’a pandemi nedeni ile camii ve mescitlerimizde alınan tedbirler doğrultusunda özellikle Cuma Namazlarında yaklaşan kış şartları etkisi ile dışarıda namaz kılınmayacağından dolayı vatandaşlarımızın bu olumsuz durumdan etkilenmemeleri adına Belediye ye ait açık ve kapalı alan bulunan tesis ve işletmeleri de İl Müftülüğümüz kullanabileceğini belirttiler.

 

 

            Belediye Başkan Yardımcıları ziyaret sonunda İl Müftüsü Mehmet Yaman’a Ahiliğin kurucusu sayıları debbağların (dericilerin) piri, çeşit esnaf ve sanatkârın lideri Ahi Evran’a ait sembolü hediye takdim ettiler.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, hamza çam, asaf kayaoğlu, nuri araz, osman uçar, mehmet yaman
Yorumlar
Haber Yazılımı