Haber Detayı
10 Kasım 2016 - Perşembe 10:41 ABONE OL Google News
 
Kırşehir Atasını Anıyor !
DİĞER Haberi
Kırşehir Atasını Anıyor !

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 78. yılında ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programlarla anıldı.

Ulu Önderin aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde düzenlenen ilk program, saat 09.00’da Anıt Meydanında çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te yapılan 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından bayrağımız göndere çekilip yarıya indirildi. Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, protokol üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Çelenk Sunma Töreninin ardından Kültür Merkezinde, Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Özüçetin tarafından sunulan “Kurtuluş ve Kurtuluşta Milletvekili Gözüyle Gazi Mustafa Kemal Paşa" adlı konferansa geçildi.

Atatürk’ü Anma Programı, öğrencilerin katılacağı Anıtkabir gezisi, okullarda “Atatürk” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları ile beraber çeşitli kültürel etkinliklerle devam edecek. NEŞET ERTAŞ GÜZEL SANATLAR LİSESİ'NDEN  KENDİNE HAS ANMA TÖRENİ

Kırşehir Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreni düzenledi.Törende okulun müzik bölümü öğrencileri Atatürk'ün sevdiği parçaları seslendirdi.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir, Atasını, Anıyor, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı