Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 23:46 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de ''Askıda Fatura'' Uygulaması Başlatıldı
Korona virüs salgını nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Kırşehirlilere, belediye su faturalarının ödenmesi noktasında destek sunmak için askıda fatura dönemi başlattı.
EKONOMİ Haberi
Kırşehir'de ''Askıda Fatura'' Uygulaması Başlatıldı

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırsever vatandaşlar arasında köprü görevi görmesi beklenen askıda fatura kampanyası belediyenin resmi İnternet sitesi üzerinden şehir halkına duyuruldu.askidafatura.kirsehir.bel.tr adresi üzerinden ulaşılan sistem üzerinden ihtiyaç sahibi aileler su faturalarını askıya bırakarak hayırsever vatandaşların ödemesine imkan tanıyor.

 

 

''ZOR DURUMDAKİ ESNAF VE EMEKÇİLERE PANDEMİ SÜRESİ BOYUNCA YARDIM ELİ UZATTIK''

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, salgın sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşların sayılarında da artış olduğunu belirttiği açıklamasında; "Korona virüs salgınından dolayı oldukça zor günler geçiriyoruz. Bu zorlu süreç içerisinde Kırşehir Belediyesi olarak başta sağlığımız açısından önem arz eden dezenfekte, temizlik, ücretsiz maske dağıtımı gibi çalışmalar olmak üzere, alınan tedbirler kapsamında iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafımıza günlük işlerde çalışan emekçi kardeşlerimize ve ihtiyaç sahibi ailelerimize alış-veriş çeki ve erzak kolisi dağıtımı gerçekleştirdik. Salgın süreci ihtiyaç sahibi ailelerimizin sayısını da ne yazık ki arttırmış bulunmaktadır. Biz de Kırşehir Belediyesi olarak yeni bir dayanışma kampanyası başlatıyoruz. Başlatmış olduğumuz 'askıda fatura' kampanyamız ihtiyaç sahibi ailelerimiz ile hayırsever vatandaşlarımız arasında köprü görevi görecek" dedi.

Belediye tarafından başlatılan kampanya ile birlikte hayırsever Kırşehirliler, su faturasını ödeyemeyen ihtiyaç sahibi ailelerin su faturasını ödeyebilecek. Su faturalarını ödeyemeyen ihtiyaç sahibi ailelere de belediyenin resmi internet sitesi hesabından da ulaşılabilecek.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, askıda fatura, kırşehir askıda fatura, selahattin ekicioğlu
Yorumlar
Haber Yazılımı