Haber Detayı
06 Haziran 2017 - Salı 17:18 ABONE OL Google News
 
Kırşehir, Ankara, Eskişehir ve Yozgat'ta Çalınan Otomobiller Sahiplerine Teslim Edildi
DİĞER Haberi
Kırşehir, Ankara, Eskişehir ve Yozgat'ta Çalınan Otomobiller Sahiplerine Teslim Edildi

Kırşehir, Ankara, Eskişehir ve Yozgat'ta çalınan 11 otomobil sahiplerine teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, çökertilen şebeke üyeleri Kırşehir, Ankara, Eskişehir,  ve Yozgat illerinden çaldıkları araçların parçalarını trafikten çıkartılmış kazalı araçlara monte ederek kazalı araç tamir edilmiş gibi tekrar trafiğe sürüyorlardı. 7 Mart günü Kırıkkale’de Sanayi Çarşısı içerisinde çalıntı araç bulunduğu yönünde ihbar alan emniyet ekipleri durumu araştırarak bu şekilde çalıntı 30 araca ulaştı.

Sürdürülen operasyonla Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler araç çalan ve değiştiren şebekeye ulaşarak şebeke üyelerini yakaladı. Şebeke üyesi olduğu iddiasıyla M.K., O.S. ve M.V. tutuklandı. Araçlar üzerinde çalışma yapan kriminal ekipleri bu araçlar üzerinden 11 orijinal otomobili tespit etti. Kırıkkale Merkez Yediemin Deposu Otoparkında bulunan 11 otomobil sahiplerine teslim edildi. Kalan 19 araç üzerinde ise çalışmalar sürdürülüyor.

Otomobil sahipleri araçlarını bulduklarına bir yandan sevinirken bir yandan da araçlarındaki değişimler sebebiyle sıkıntılarını dile getirdiler. Çalınan pek çok aracın motor ve araç şase numaraları değiştirilmiş, araç parçalarında ise eksikler var. Bu eksikleri gören araç sahipleri araçlarını bu hale getirenlerin en ağır cezayı almalarını isterken Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkürlerini ilettiler.
Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Kırşehir,, Ankara,, Eskişehir, ve, Yozgat'ta, Çalınan, Otomobiller, Sahiplerine, Teslim, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı